خائن و وطن فروش نیستم ولی در کنار جلادان بسیج و سپاه برای نظام ولایت فقیه نخواهم جنگید

«من سبزم ولی اگه خارجی جرات کنه پاشو اینجا بذاره دیگه هیچ رنگی جز پرچم 3 رنگ ایران نمی شناسم و از خاک مقدس ایران دفاع می کنم و اونها رو بیرون می کنم!»

این جمله رو در یکماه اخیر بارها و بارها از بعضی از دوستان سبز که خیلی دوست دارند خودشون رو ناسیونالیست نشون بدند شنیده ام.جالب اینجاست که اکثرا خارج نشین هم هستند و در ان روزهایی که فرزندان ایران زیر گلوله وباتوم یا تو زندان بودند جز چند تظاهرات کوچک در محیطی امن و پر از تفریح کاری نکردند.اما حالا کاسه داغ تر از آش شدند که اگه جنگ شه ما چنین می کنیم و چنان…

خیلی ها این روزها این حس رو دارند که احتمال جنگ غرب علیه ج.ا جدی شده است.در تجربه خودم از 9 سال پیش و بعد از جنگ افغانستان و سقوط طالبان بعضی اعتقاد داشتند که هدف بعدی ایران است و عده ای هم برای آن لحظه شماری می کردند!.ولی خوب تا حالا که خبری نشده.من شخصا موافق جنگ نیستم ولی موضوع اینه که اگر جنگی در گرفت چطور؟ باید در کنار سپاهی های خونخوار و بسیجی هایی که هنوز درد ستمهایشان در یک سال گذشته را با پوست و گوشتمان حس می کنیم بجنگیم؟ بجنگیم تا نظام ظالم ولایت فقیه و تمام این بی عدالتی ها و ستمها ادامه پیدا کند؟

من هم وطنم را دوست دارم اما شرافت انسانها و عدالت برایم مقدس است نه خاک.آنهایی که دم از مقدس بودن این خاک می زنند آیا شبها در پارکها معتادان تزریقی را ندیده اند؟که خیلی از آنها 20 سال هم ندارند؟ آنها که از غرور ملی می گویند آیا خبر از خودفروشی دختران این سرزمین در کشورهای عربی ندارند؟آیا از پناهنده های ایرانی که هر خفت وذلتی را تحمل می کنند تا یک کشورخارجی آنها را بپذیرد بی خبرند؟

اما من فراموش نمی کنم.چشمان خیره ندا را و فریاد مرگ بر دیکتاتور مادر سهراب را با چشمان اشکبار.فراموش نمی کنم تحقیر هم بغضانم در کهریزک را و عذاب عزیزان در بند و رنج خانواده هاشان را. خاک مقدس نست.خاک فقط خاک است.برای من تقدس معنای دیگری دارد.وقتی به یاد آن همسایه ای می افتم که در عاشورای خونین اوباش بسیجی از پشت او را با چاقو زدند و پس از آنکه قطع نخاع شد و 3 ماه بعد روی تخت بیمارستان جان سپرد.به آن دختر دانشجویی فکر می کنم که به جرم شرکت در تظاهرات سکوت دو ماه در انفرادی بود و هر بار موقع بازجویی از سوی بازجوی کثیفش مورد آزار جنسی قرار می گرفت.

من هم با جنگ موافق نیستم چون اعتقاد دارم ما می توانیم خودمان آزادیمان را بدست آوریم.اما نمی دانم تا کی اکثریت جامعه بر این اعتقاد می مانند.دقیقا یک ماه قبل از حمله امریکا به عراق محمدباقر حکیم که آن زمان در ایران بود مصاحبه ای با یکی از روزنامه های چاپ ایران کرد و گفت با حمله امریکا به عراق موافق است.و در جواب خبرنگار که با تعجب علت را جویا شد گفت:» صدام یک شیطان قدرتمند است و ما مردم عراق نمی توانیم به تنهایی از دست او خلاص شویم»

البته شکی نیست که امروز وضعیت عراق و افغانستان مطلوب نیست.اما در مقام مقایسه باید این وضعیت را با قبل از جنگ مقایسه کنیم: عراق صدام حسین و افغنستان طالبان. امروز در کشوری که زنان بدون یک مرد حتی اجازه خروح از منزل را نداشتند حتی اجازه تحصیل را هم نداشتند(افغانستان تحت سلطه طالبان) , زنان در مجلس و دولت حضور فعال داند. در زمان صدام عراق سالها تحریم نفتی بود و مردم گرسنه بودند و حالا عراق با سرمایه گذاری های شرکتهای بزرگ غربی و با استفاده از فرصت تحریمهای ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به دومین قطب صادرات نفت جهان است(حدودا تا 6 سال دیگر)

راستی می دانستید ماه گذشته بیستمین شبکه تلوزیونی بخش خصوصی در افغانستان (که یکی از فقیرترین کشورهای جهان است) تاسیس شد در حالی ج.ا همچنان می گوید مردم ایران لیاقت تلوزیون خصوصی را ندارند و تنها باید صداو سیمای ضرغامی را ببینند؟

باز هم می گویم که جنگ بهترین راه رهایی نیست.اما عمیقا بر این اعتقاد هستم که اگر جنگی در گرفت هر گونه کمک به نظام کثیف ولایت فقیه , ناسیونالیسم نیست بلکه لگدمال کردن تمام آن چیزهایی است که در یک سال گذشته برایش جنگیدیم و هزینه دادیم.

Advertisements

دربارهٔ vision

آزادی برای همه آزادی بیان بی حد و مرز نفی استبداد و تحجر و البته نفی هر دیکتاتور و دیکتاتوری
این نوشته در سیاسی-اجتماعی ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

25 پاسخ برای خائن و وطن فروش نیستم ولی در کنار جلادان بسیج و سپاه برای نظام ولایت فقیه نخواهم جنگید

 1. sabzandish :گفت

  بااین نوشته ها کاملا موافقم.من سه سال درجنگ ایران وعراق جنگیدم .ولی جمهوری ولایت فقیه کلفت ترشد.ظلم افزایش یافت.جنایت بیشمارشد.ریا ودروغ فزونی گرفت .خرافه مرثیه سرایی نقل یازارشدو…………..

 2. ali :گفت

  afarin age jang ham shood aval shoroa mikhonim be koshtare basiji sepahi dakhel

  badesh ke anbood shodan fek mikhonim che kar konim

 3. ملت سبز ایران توجه فرمایید:
  11 شهریور 1389 راس ساعت 10 شب با فریادهای کوبنده «الله و اکبر» به استقبال راهپیمایی سبز ملی روز ایران (قدس سابق) می رویم. تف به روی دیکتاتور اعظم و عنترش.
  شعارهای مهم: نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران/// هم شرقی، هم غربی، دولت سبز ملی /// درود بر خامنه ای!
  خودتون میدونید یعنی چی! این شعار آخری اوجب واجبات است!
  این اطلاعیه را بفرست برای همه دوستانت

 4. مهرداد :گفت

  به نظر من مردم ایران 3 انتخاب خیلی ساده دارند:
  1- با شهامت، شجاعت، و همبستگی خودشان این حکومت ظالم را برکنار کنند.
  2- اگر خودشان به تنهایی توان لازم را ندارند، ولی واقعا تشخیص داده اند که به هر صورت ممکن باید از این حکومت رهایی یابند، از کمک کشورهای خارجی استقبال کنند.
  3- اگر هیچیک از دو انتخاب فوق را نمیخواهند، بهتر است با همین گند و کثافت بسازند و به به و چه چه بگویند.
  باید دید مردم ایران لیاقتشان کدامیک از حالتهای فوق است.

 5. شقئهد :گفت

  كاملا موافقم.ممنون از اين مطلب

 6. بهرام :گفت

  من به باراک اوباما نزدیکترم که کشتار جوانان میهن مرا محکوم کرد یا به سیدعلی قاتل؟ آیا شناسنامه ایرانی داشتن بر موضعگیری انسانی داشتن ترجیح دارد؟ تمام مرتجیعین و قاتلان مردم جهان در یک سو و تمام مدافعین حقوق بشر و انسانیت و دموکراسی نیز در سوی دیگرند. مقوله ای مانند «ملیت» بسیار کوچکتر از آن است که من با قاتلین ندا و سهراب و ترانه و … همکاسه و همسنگر شوم.

 7. محمود :گفت

  مثلا پسر شهیدم پدرم سالها در جبهه بود پس از بازگشت از جبهه پست خوبی داشت حین انجام وظیفه فوت کرد اسمش رو شهید گذاشتن هنوز پس از سالها دادگاه بادولت حاضر نیستند پول دیه اش را هم بدهند از خانه سازمانی هم بیرون انداختنمون.
  بچه مسلمون بودم موذن مسجد بودم ولی پس از فوت پدرم هم این حکومت رو شناختم و دوستان حزب اللهی رو وهم این دین رحمانی و هم خیلی چیزهای دیگه رو الان از پیروان بی دینی شدم نه حاضرم جونم رو در خطر بندازم واسه اینا بجنگم نه به کسی توصیه میکنم این کار رو انجام بده تا قدرت بازم بیافته دست یه مشت حرومزاده وقتی در به در دنبال خونه آواره بودیم خونه و مقامی که به خاطر اینا از دست دادیم هیچ کدوم از این پدر سوخته ها کمک نکرد حالا برم بجنگم میخوام صد سال سیاه سر به تنشون نباشه هر چه زودترم آمریکا حمله کنه پدرشون رو هم دراره توصیه هم میکنم به همه شریک جرم یه مشت ملا نشن

 8. رستم :گفت

  درود بر ملت برمند ایران ولی شوربختانه فرامشکار:
  من ایرانیم کشورم را دوست دارم، اما….
  اگر تاریخ حمله عراب را در هزاروچهارسد سال پیش نخواندیم و از آن چیززیادی نمی دانیم ،حمله دوم را که با گوشت واستخوان خود با درد جانکاهش هرروز همه هنگام در تمام تارپودم روان است .هرچه فریاد دارید برسر اسلام فرود آرید که
  هرچه درو رنج داریم ار آن است . عربهای خون خوار پیشین را مغولها پس از کم و پیش چهار سده واندی ازپای درآوردند.
  چرا که دیگر از ایران چیزی جز چندین استان که اسناندار یا بهتر بگویم باچ گذارخلیفه….؟
  ولی از ایران چه ماند؟ همین چیزی که اکنون با آن دست بگیربان هستیم………..
  اگر آمریکا یا دیگر دولتها کمک کنند من در کنار آنها برای رهائی سرزمین دردمندم بر علیه دشمنان کشورم که همانا دولت جنایت کارجمهوری اسلامی جنگ خواهم کرد. رستم

 9. پرهام :گفت

  همیشه برای درمان یه زخم به خونریزی هم نیازه!
  من حاضرم این خونریزی رو تحمل کنم اگه به قیمت خلاص شدن همیشگی از دست استبداد دینی باشه
  با نظر نویسنده کاملا موافقم ، من واسه این نظام نمیجنگم

 10. Aria :گفت

  با خواندن ۲ـ۳ خط اول نوشته شما متوجه شدم ديد خوبی نسبت به خارج نشينها نداری و به ناسيوناليست بودن آنها شک داريد، که البته فکر ميکنم بخاطر سن کم و بی تجربگيتان در مورد خارج نشينان باشد. (( کسانی که اطلاعات اين روزهای ايران را با پشت کامپيوتر نشستنهای خود به دنيا مخابره ميکنند))… فکر ميکنيد اين اخباری که دنيای امروز از حوادث ايران دارد، با اينترنتهای کم سرعت شما پخش شده؟؟؟ نه عزيز من، ما هم در اين سوی دنيا دستمان در دستان شماست… من هر کاری برای ايران کردم، فقط برای ايران بوده وبس… نه برای شهرت….. ولی برای اطلاع شخصی شما و شايد بالا رفتن معلومات سياسيتان، فقط گوشه ای از آنرا بيان ميکنم، زمانی که جنگ ايران و عراق شد، حدود ۸ سال بود که باتفاق همسر و فرزندانم در خارج زندگی ميکردم ولی با شروع جنگ به ايران بازگشتم و بمدت زيادی از وطن، ناموس وغيرت ايران خودم و شما دفاع کردم و بعد از جنگ با زخمی بر تن که بخاطر آن نه ريالی خواستم و نه مقامی با افتخار باغوش وطن و خانواده بازگشتم، و الان هم با توجه باينکه سن و سالی از من گذشته، اگر ايران مجدا دچار مشکل جنگ شود تا آخرين قطره خونم جانم را فدای ايرانم خواهم کرد،چون متاسفانه اميد زيادی بامثال شما که طرز فکری اينچنين داريد نيست. البته با نوشتن اين مطلب قصد بی احترامی به نظر شما نداشتم، نظر هر کس محترم است و بايد بآن احترام گذاشت، لااقل در دنيای مجازی دمکراسی هست… موفق باشيـــد

 11. IRANI :گفت

  من هم موافق این مطلب هستم.. به امید دیدار در روز ایران(قدس)

 12. مهران :گفت

  گرامي بسيار ممنون از اين همه درايت و حس همنوع دوستي شما. به گونه اي حرف دل بندرو زدي. 25 سالمه و دقيقاً مثل شما تو اين زمينه فكر ميكنم. اعتقاد دارم بايد از همه چيز قداست رو زدود به جز چند لفظ همانند مادر و خواهر و ناموس.و وطن.
  ولي الان اتفاقاً وطن ايران اشغال شده و به شخصه از هر گونه حمله اي كه به تضعيف و يا منهدم كردن نظام فاسد بر اساس اسلام كثيف (اسلامي كه كاملاً تحريف شده)، بنا شده كمك كنه دفاع مي كنم.
  آقاي موسوي هم اخيراً گفته با مرز بندي با اقتدارگرايان در مقابل تهديد خارجي مي ايستيم مي خوام همين جا بهشون بگم عمراً اگه شخصاً كوچكترين مقاومتي بكنم چرا كه اونايي كه بيخود و بي جهت كشور رو در معرض جنگ قرار دادن بايد خودشونم پاسخگو باشن نه ملت بدبخت.

 13. محمد :گفت

  دمت گرم که خوب تشخیص دادی که سپاهی های خونخوار هستند!
  تا حالا فکر کردی که چند درصد پاسدارها خونخوار هستند؟ همه شون؟بدنه سپاه نیز خونخوار هستند؟
  اگر همه شون خونخوار بودند چرا به جای آوردن بسیجی و مزدوران روز مزد از کادر سپاه برای سرکوب استفاده نکردند؟
  چرا بعد از انتخابات ارشدهای اسبق سپاه را گرفتند و یا تحت فشار گذاستند؟همه آن هایی که در بدنه سپاه تاثیرگذار هستند به نحوی گرفتار شدند بدان اینکه خبرشان درج شود و بالاترین داغش کند.

  در ضمن اگر خاکی نباشد به نام ایران شرافتی نیز برای یک ایرانی در کار نخواهد بود.

 14. farshadf :گفت

  agar kharejiha hamleh kardan bayad ba komak onha eyn rejim nango sarnegoon konim

 15. فرزین :گفت

  براستی که ما ایرانیان در درون کشور خود با رژیمی سرو کار داریم که افغانها در دوره ی آمخواران اسلامی طالبان و مردم بوسنی وکروات در دوران میلوزویچ

 16. farshad :گفت

  kharejiha hamleh kardan bayad ba komak onha eyn rejim sarnegoon konimkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 17. با نظرت هم موافقم و هم مخالفم.
  مخالفم چرا كه ديدم كه يك نيروي خارجي كه به يك كشوري حمله مي‌كند بلايي بر سر آن كشور مي‌آورد كه عرب بر سر ما نياورد.
  نمونه هاش خيلي خيلي زياد هستند در عراق و افانستان و … ديده‌ايم و هنوز هم مي بينيم.

 18. azad andish :گفت

  من هم با این دوستانی که میگن نباید برای این حکومت ظالم و فاسد جنگید موافقم چون اینجا مسئله وطن پرستی نیست مسئله این است که هر که بخواهد در این موقعیت با خارجی ها بجنگد شریک ظلم و فساد و مسئول خون ریخته شده جوانان این وطن خواهد بود و شریک جرم است و هیچ بهانه ای هم نمی تواند بیارد که برای وطن بود واینها لطفا با خودتان صادق باشید جبهه این رزیم جبهه ظلم و جبهه یزید و معاویه است!

 19. a friend :گفت

  man fekr mikonam ke zamane an resideh ast ke inha az iran beravand va ma mellate setam keshideh be azadi ke hage tamame mardom ast beresim man be hich onvan ba in akhoundha hamkari nakhaham kard agar amrika hamle kard shayad be anha komak konam ke har che zoodtar mellat mara az share in gonahkarane khon asham nejat dahand
  pas hich iraniye rastin be in mollaha komak nakhahad kard

 20. SASHA :گفت

  موافقم.ممنون از اين مطلب

 21. majid :گفت

  kamelan dorosteh.vaghti iraniaye zendane evin tavasote eslamia mke masalan iranian morede tajavoz gharar migiran.manam tarjih midam az in regime tarafdari nakonam va kamelan ba in nazar movafegham.

 22. غيرت :گفت

  سلام/اسلام وانقلاب متعلق به مابسيجي هاوسپاهي هاست/شماهم جايتان درزباله دان تاريخ است@خائنين بي ناموس وطنفروش@

 23. ایران اسلامی :گفت

  سلام
  ببینید اگر که به دوران قبل از انقلاب برگردیم میتوانید خودتان مطالعه کنید که ایران توسط آمریکا به چه قدرتی دست یافت به صورتی که هنگامی که شاهشنشاه ایران به عربستان برای مراسم حج رفته بود با نهایت احترام او را گرامی داشتند.
  بنده بر این نظرم که خودمان باید انقلاب کنیم و در کنار آن از کشورهای دیگر نظیر آمریکا،انگلستان و… کمک بگیریم.حکومت پهلوی با آن همه ابهت سرنگون شد و حالا ما میتوانیم این حکومت ظالم را نیز برکنار کنیم.از نظر من اسلام دین برتر است ولی کسانی که حکومت را در دست گرفته اند تندرو هستند و ظالم.ما باید حکومتی را برقرار کنیم که متکی بر خودمان باشیم ولی در عین حال با تمامی دنیا رابطه دوستانه داشته باشیم.باید اسرائیل را به رسمیت بشناسیم و از نفرت داشتن نسبت به آمریکا دست برداریم.
  نباید بگذاریم مجاهدین خلق که نسخه ایرانی داعش است وجود داشته باشد.و اگر خدایی ناکرده جنگی شد نه برای دفاع از خاک ایران بلکه برای دفاع از ناموسمان در جلوی دشمن بایستیم.این کاملا اشتباه است که در سوریه و عراق و افغانستان نیرو و تجهیزات ارسال کنیم چون مسلمانند.
  پس باید انقلاب کرد که نه در آن جمهوری اسلامی ایران و نه مجاهدین خلق وجود داشته باشند.ایرانی آریایی با تفکرات اسلامی که اسلام واقعی باشد.نه اسلام حال حاضر که یک مشت خونخوار و بسیجی و سپاهی به نفع خودشان تمامش کرده اند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s