قذافی: معترضین موش هستند.خامنه ای : معترضین میکرب هستند!

ساعتی پیش معمر قذافی رهبر جنایتکار لیبی در تلوزیون دولتی لیبی ظاهر شد و اعلام کرد استعفا نخواهد داد.

قذافی در سخنرانی خود با لحنی بسیار مشابه سخنرانی خامنه ای در 29 خرداد 1388 ، مردم معترض را موش و جاسوس اسرائیل و امریکا خواند.او گفت معترضین مشتی تریاکی هستند که تنها یک نفر از هر  یک میلیون نفر جمعیت لیبی را تشکیل می دهند!

او گفت که او قهرمان ملی کشورش است و چون رئیس جمهور نیست و رهبر حکومت انقلابی لیبی هست هرگز استعفا نخواهد داد و گفت همه معترضین را خواهد کشت.در ادامه او تهدید کرد که میدانهای نفتی را منفجر می کند و نمی گذارد چیزی در دست معترضین بماند.

گفتنی است در لحظه ی درج این خبر سخنرانی قذافی همچنان ادامه دارد و به طور زنده از شبکه های مختلف خبری از جمله الجزیره و سی ان ان پخش می شود

Advertisements

دربارهٔ vision

آزادی برای همه آزادی بیان بی حد و مرز نفی استبداد و تحجر و البته نفی هر دیکتاتور و دیکتاتوری
این نوشته در سیاسی-اجتماعی ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

2 پاسخ برای قذافی: معترضین موش هستند.خامنه ای : معترضین میکرب هستند!

 1. sabz :گفت

  بترسند فتنه گران از روزی که مولای ما (آیت الله العظمی خامنه ای )دوباره از این انگشتر (علیٌ ظافر) استفاده کنند.

  http://salehat.ir/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=317

 2. گزارش سفر سید علی خامنه ای به لیبی: میان ما و برادر قذافی! توافق صد در صد وجود داشت! ( روزنامه اطلاعات 19 شهریور 1363) :گفت

  گزارش سفر سید علی خامنه ای به لیبی: میان ما و برادر قذافی! توافق صد در صد وجود داشت! ( روزنامه اطلاعات 19 شهریور 1363)

  بازخوانی تاریخی امروز بی هیچ تفسیر اضافه ای به سفر حجة الاسلام سیدعلی خامنه ای رئیس جمهور وقت جمهوری اسلامی و رهبر فعلی آن به لیبی تحت زمامداری سرهنگ قذافی و مصاحبه ی او با تلویزیون لیبی می پردازد. این در حالی است که اخیرا رسانه های دولتی در ایران از قذافی با عنوان «دیکتاتور لیبی» یاد می کنند. با این حال مقامات سیاسی و مذهبی جمهوری اسلامی برخلاف تحولات مصر و بحرین همچنان از موضع گیری های گسترده در قبال جنایات اخیر قذافی خودداری کرده اند.
  ************************************************
  لیبی – خبرگزاری جمهوری اسلامی – نخستین دور مذاکرات حجة الاسلام و المسلمین سید علی خامنه ای رئیس جمهوری اسلامی ایران و سرهنگ قذافی رهبر جماهیری لیبی شب گذشته آغاز شد و طرفین به مدت سه ساعت با یکدیگر پیرامون مسائل مختلف منطقه و جهان گفتگو کردند.
  خبرنگاران این خبرگزاری به نقل از وزیر امور خارجه ی ایران گزارش می دهند: در این دیدار طرح ایران برای اخراج اسرائیل از مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد مطرح شد و سرهنگ قذافی رهبر لیبی آمادگی کامل کشور خود را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه این طرح اعلام داشت.
  وی به خبرنگاران ایرانی همراه هیأت گفت: «در مذاکرات سرهنگ قذافی و حجت الاسلام خامنه ای پیرامون راه های مقابله با رژیم صهیونیستی و ابتکار ایران برای اخراج اسرائیل از مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد، همچنین در زمینه تقویت یک جبهه ضدامپریالیستی و ضد صهیونیستی از کشورهای مترقی و مسلمان و هماهنگی بیشتر جهت رویارویی با دشمنان اسلام و مسلمین مذاکرات بسیار مفیدی صورت گرفت و روی کلیات مسائل مطرح شده تفاهم کامل وجود داشت». وی اضافه کرد: «قرار است تصمیمات اتخاذ شده در مذاکرات سرهنگ قذافی و حجة الاسلام خامنه ای در کمیته های فرعی دنبال شود».
  دکتر ولایتی هدف اصلی سفر رئیس جمهوری کشورمان به لیبی را هماهنگی میان ایران، سوریه و لیبی در مقابله با رژیم اشغالگر قدس توصیف کرد و افزود: «در کنار این مساله، مسائل منطقه، شمال آفریقا، خاورمیانه و همچنین مسائل بین المللی از جمله مقابله با تلاش بعضی رژیم ها برای خارج ساختن رژیم مصر از انزوا مطرح خواهد شد، می توان گفت که بعد دیگر این سفر مقابله با قرارداد ننگین کمپ دیوید است».
  دکتر ولایتی گفت: در یک بررسی مقدماتی می توان گفت نتایج این دیدار بسیار مفید بوده است. وی اظهار امیدواری کرد که این دیدارها در سطح سران بین ایران و کشورهای دوست در آینده توسعه یابد.

  برخورد رسانه های گروهی جهان

  وزیر امور خارجه سپس در مورد برخورد رسانه های گروهی با سفر هیات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران گفت: «ابتدا رسانه های وابسته هدف اعلام شده از این سفر را تحریف کردند و آنرا در راستای اختلافات واهی بین ایران و متحدین نزدیک آن ذکر کردند. وسائل ارتباط جمعی فلسطین اشغالی در این زمینه تفسیرهای مغرضانه ای را انتشار دادند. ولی اکنون مجبور شده اند به اهمیت این سفر اعتراف کنند».

  آخرین دور مذاکرات ایران و لیبی

  آخرین دور مذاکرات آقای خامنه ای رئیس جمهوری اسلامی و سرهنگ قذافی رهبر لیبی دیروز پس از 3 ساعت بحث پیرامون مسائل مورد علاقه دو کشور پایان یافت.
  در این مذاکرات طرح اخراج رژیم اشغالگر قدس از مجامع بین المللی بویژه از سازمان ملل متحد و همکاری های مشترک در مقابله با رژیم صهیونیستی و راه های مقابله با پیمان ننگین کمپ دیوید و پیشنهاد مربوط به همکاری با کشورهای پیشرو مسلمان بررسی شد. همچنین طرح جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشکیل کمیته جهانی حمایت از سیاهپوستان مستضعف آمریکا و طرح تلاش برای هماهنگی بین کشورهای جهان سوم که در معرض تهاجمات امپریالیسم آمریکا هستند مطرح و مورد ارزیابی قرار گرفت.
  در این مذاکرات وزیر سپاه پاسداران و فرمانده نیروی زمینی پیروزی های اخیر سپاهیان اسلام در جنگ را تشریح نموده و عزم راسخ ملت ایران در این جنگ را اعلام داشتند. همچنین سرهنگ قذافی حمایت کامل خود را از ایران تا سقوط کامل رژیم صدام بیان داشته و اعلام کرد: «قبل از انقلاب اسلامی شاه دشمن مشترک ما و شما بود امروز صدام دشمن مشترک ما و شماست»

  مصاحبه رئیس جمهوری با تلویزیون لیبی

  آقای سید علی خامنه ای رئیس جمهور کشورمان دیروز در پایان سفر 24 ساعته خود به لیبی در یک مصاحبه تلویزیونی با تلویزیون لیبی گفت: «محور اصلی مذاکرات با برادرمان قذافی مقابله با رژیم صهیونیستی و حل قضیه فلسطین بود که خوشبختانه به توافق های باارزشی رسیدیم».
  وی تأکید کرد: «اگرچه سفر ما از لحاظ زمانی کوتاه بود ولی از نظر محتوی پرحجم و قوی بود و در مورد مسائل مطرح شده میان ما و برادر قذافی توافق صد در صد وجود داشت و من این سفر را کاملاً پربار ارزیابی می کنم»
  آقای خامنه ای روابط دو کشور اسلامی لیبی و ایران را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: «روابط کنونی ما در سطح عالی است و ما در تمامی زمینه ها همکاری های زیادی داریم. ما از سطح روابط راضی هستیم. البته این به معنای این نیست که برای پیشرفت آن تلاش نکنیم». رئیس جمهور کشورمان در پاسخ به این سوال که نظر شما نسبت به رفتار ستیزه جویانه ی آمریکا و اتخاذ موضع منفی در برابر دو کشور ایران و سوریه از جمله محاصره اقتصادی چیست؟ اظهار داشت: «ارزیابی ما درباره مواضع استکباری آمریکا در یک جمله حضرت امام خمینی خلاصه می شود که آمریکا را شیطان بزرگ نامگذاری کردند». وی گفت: «نقش آمریکا در مقابله با ملت های بپاخاسته و حرکت های اسلامی و مردمی و دولت های مترقی و انقلابی یک نقش کاملاً شیطانی است. به عنوان مثال ما «خلیج سیرت» و «خلیج فارس» را نمونه های کوچکی از اعمال شیطانی آمریکا می دانیم و تحرکات نظامی و سیاسی و توطئه های آمریکا در این دو خلیج حائز اهمیت است. رئیس جمهور در ادامه گفت: «ما مساله دشمن صهیونیستی و مساله فلسطین را مسأله درجه یک جهان اسلام می دانیم و از همین رو بود که مسأله مقابله با صهیونیست ها و توطئه های اسرائیل و حل قضیه فلسطینی در لیست مذاکرات ما با آقای سرهنگ قذافی در راس قرار داشت که خوشبختانه به توافق های پرارزش در زمینه مبارزه مشترک ما و لیبی در برابر اسرائیل دست یافتیم». وی گفت: ما معتقدیم که نجات فلسطین وظیفه همه مسلمانان است و این جز با همکاری همه کشورها عملی نخواهد شد و زمان تلاش برای این حرکت مهم امروز است زیرا آمریکا امروز به دلایل مختلف در موضع ضعف قرار دارد و ما باید حداکثر استفاده را از این مساله بکنیم و ضربات خود را بر اسرائیل و به سیاست های استکباری در منطقه وارد کنیم.
  خبرنگار تلویزیونی لیبی از رئیس جمهور کشورمان درخواست پیامی برای مردم مسلمان لیبی کرد که آقای خامنه ای گفت: «پیام من به مردم انقلابی و مسلمان لیبی، محبت و دوستی برادرانه است. ما از قبل از پیروزی انقلاب نسبت به شما لیبیایی ها احساس محبت می ورزیدیم. شما تنها کشوری بودید که با شاه معدوم یک لحظه آشتی نکردید و فرصت دوستی با ایران اسلامی بعد از انقلاب را یک لحظه از دست ندادید. پیام من به مردم لیبی این است که قدر اسلام و انقلاب را بدانید و شجاعت مقابله با آمریکا و ایادیش را یک لحظه از دست ندهید و می دانم که از دست نخواهید داد».
  رئیس جمهور کشورمان در پایان این گفتگو در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد جنگی که صدام به دو کشور تحمیل کرده و همچنین آینده عراق بدون صدام چیست؟ گفت: «اجازه دهید این سوال شما را به زبان محبوب عربی پاسخ گویم. سیاست ما در جنگ این است که به نقطه ای برسیم که عراق بدون صدام باشد. یعنی مردم عراق سرنوشت خود را در غیاب صدام بدست گیرند که وجود صدام و حزب بعث به مردم عراق تحمیل شده است»

  http://passionofanna.wordpress.com/2011/02/22/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%84%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7/

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s