توکلی خطاب به موسوی در سال 62: حمایت از کارگران کاری کمونسیتی است نه اسلامی

روز کارگر در راه است.شاید بیراه نباشد حال که رژیم پلید اسلامی روزهای آخرش را می گذراند، اشاره ای داشته باشیم به فریب کارگران و فقرا توسط اسلام گرایان در پیروزی انقلاب سواستفاده و بهره کشی از انان پس از به دست آوردن قدرت.

انقلاب ایران در سال 1357 با هدف عدالت اقتصادی و مبارزه با تفاوت گسترده طبقاتی و جلوگیری از بهره کشی اقتصادی به پیروزی رسید.شکی نیست که گروه های کارگری و سوسیالیستی تاثیری بیشتر از روشنفکران و دموکراسی خواهان و همینطور بیش از اسلام گرایان در  پیروزی انقلاب داشتند.بسیاری از مردمی هم که ناآگاهانه پشت سر خمینی قرار گرفتند و در میان اسلامگرایان «بُر » خوردند هم در واقع هدفی جز بهبود شرایط اقتصادی نداشتند.با این وجود اولین کسانی که قربانی اسلام گرایان شدند همین اقشار تهی دست بودند.

قانون کار ایران برای اولین بار در ۱۳۲۵ توسط مجلس شورای ملی تصویب شد.تصویب این قانون در نتیجه مبارزات پیگیر ۳ اتحادیه کارگری در ایران بود که «شورای متحده مرکزی اتحادیه‌های کارگران و زحمتکشان ایران» را تاسیس کرده بودند.این تاریخ در دوره معروف به دوران طلایی دموکراسی در ایران(شهریور 1320 تا مرداد 1332) بود.پس از کودتای 28 مرداد 1332 اما، قانون جدیدی جایگزین این قانون شد که حمایت از کارگر دربرابر کارفرما را کاهش می داد.

پس از انقلاب 57 اصلاح قانون از خواستهای اصلی گروههای کارگری که سهم قابل توجهی در پیروزی انقلاب داشتند بود.

اما اسلام گرایان هدفشان از اصلاح قانون کار تغییر آن در جهت منافع ثروتمندان بود نه قشر کارگر و فقیر جامعه.در این دوران پیش نویس‌های متعددی از جمله توسط ابوالحسن بنی صدر و احمد توکلی  پیشنهاد شد که با اعتراض کارگران دولت آن را پس گرفت. طی سالهای ۵۸ تا ۶۹ عملاً قانون کاری در ایران وجود نداشت.

احمد توکلی – از اسلم گرایان دو آتشه-وزیر کار دولت موسوی ( پدربزرگ توکلی  از تجار معروف قفقاز بود و پس از انقلاب کمونیستی و مصادره اموالش، ورشکسته و فراری شده بود)، در سال 1362  حمایت گسترده دولت موسوی از کارگران و طبقات محروم را سیاست های کمونیستی و سوسیالیستی خواند و از دولت استعفا کرد.درباره توکلی جالب است که بدانید قبل از رسیدن به وزارت کار دولت موسوی مدتی ریاست نیروی انتظامی،ریاست کمیته و دادستانی شهرستان بهشهر به طور همزمان  را در دست داشت.در این زمان او بیرحمانه تاکید بر اجرای قوانین قطع دست و شلاق و سنگسار برای رابطه جنسی و خوردن مشروب داشت که دروان او را دوران سیاه در تاریخ بهشهر می دانند).

توکلی در سال 1388 پیش از کودتای انتخاباتی(او در انتخابات از احمدی نژاد حمایت قاطع کرده بود) در یک مصاحبه مجددا بر این موضوع تاکید کرد و سیاستهای دولت موسوی را کمونیستی خواند.

البته این استدلال اسلام گرایان چندان بیراهه هم  نیست.نگاهی به کارنامه و قوانین اسلام نشان می دهد که این دین از همان ابتدا  حامی ثروتمندان و به اسارت گیرنده فقرا بوده است:

-اسلام برده داری را قانونی شمرد و این عمل غیرانسانی را لغو نکرد.

ثروتمندانی که به اسلام کمک مالی می کردند از مناصب بهتر در آینده بهره مند می شدند.

در حالی که فقرایی که به فرمان اربابان ثروتمندشان  با محمد جنگیده بودند پس از فتح مکه هگی اعدام شدند، ثروتمندانی چون ابوسفیان(که بزرگترین دشمن او بود) به دلیل ثروتش عفو شد و بعدا خاندانش 100 سال بر مسلمانان حکومت کردند(بنی امیه).

در زمان گسترش اسلام توسط شمشیر ابوبکر و عمر، مردم سرزمینهای فتح شده(ایران، بین النهرین، آسیای صغیر) باید اسلام را می پذیرفتند.در حالی که ثروتمندان می توانستند با پرداخت باجی به اسم «فدیه» از پذیرش اسلام معاف شوند و بر آیین قبلی بمانند، فقرایی که توان پرداخت این مبلغ سنگین را نداشتند یا باید مسلمان می شدند و اگر بر دین قبلی خود وفادار می ماندند توسط سربازان الله سرریده می شدند.

در قوانین فقهی شما می توانید هر کوتاهی در اعمال شرعی را با دادن مبلغی به نام «کفاره» به آخوندی که مرجع تقلید شماست، جبران کنید و گناهتان هم با این مبلغ بخشیده می شود!! ولی در صورتی که پول نداشته باشید باید مجازاتهای بسیار سنگینی را تحمل کنید(مثلا به ازای هر روز که روزه نگرفته اید باید 2 ماه متوالی روزه بگیرید!)

با جستجویی در تاریخ و قوانین اسلام می توان نمونه های بسیار دیگری مانند این یافت. پس اسلام گرایان مخلصی چون احمد توکلی-حبیب عسکر اولادی(حداقل برآورد ثروت: 2 هزار میلیارد تومان)- صادق محصولی(حداقل برآورد ثروت: 400 میلیارد تومان)-هدایتی(حداقل برآورد ثروت:1500 میلیارد تومان) و رحیمی ها و  دیگران حمایت امثال موسوی از کارگران را کاری کومونیستی و ضد اسلامی به حساب آورند.زیرا اسلام حقیقتا دین حامی  اربابان است نه برده ها وبیچاره ها

Advertisements

دربارهٔ vision

آزادی برای همه آزادی بیان بی حد و مرز نفی استبداد و تحجر و البته نفی هر دیکتاتور و دیکتاتوری
این نوشته در متفرقه ارسال شده و با , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

1 پاسخ برای توکلی خطاب به موسوی در سال 62: حمایت از کارگران کاری کمونسیتی است نه اسلامی

  1. مزدک :گفت

    احمد توکلی گزیده فراماسون لندن پسر خاله لاریجانی های فراماسونری میباشد. این مزدور در دوره اول انتخابات احمدی نژاد نامزد ریاست جمهوری بود بنا به دستور لندن از جانب مصباح یزدی، به نفع ا. ن حجتیه ای کنار رفت. توکلی و پسر خاله هایتشان برادران لاریجانی را ها یه ریاست جمهوری چشم دوخته اند، تا سیاست های اقتصادی ضد کارگری را برای بیگانگان ادامه دهند. احمد توکلی کینه ای که از دست دادن ثروت پدر بزرگ سرمایه تاجر اصفهانی اش در انقلاب روسیه (تاجر بزرگ بین ایران روسیه و در زمان انقلاب شوروی) داشته با خود حمل میکند. در انگلیس ایشان پس از گزینش به فراماسون یک دکترای اقتصاد کردانی «مصرف خارج» از دانشگاه ناتینگهام به وی اهدا شد، که زیر چتر اقتصاد اسلامی منافع فراماسون انگلیس را در ایران حفظ کند. نظریه های اقتصادی که وی ازخود اراییه میکنید حتی از دولت نظام سرمایه حجتیه احمدی نژاد نیز که مردم را به بیگاری و در استثمار دارد، کثیف تر است. . توکلی ها و لاریجانی های ارباب زاده ، زیر چتر اقتصاد اسلامی، من در اوردی خانمان کارمندان، کارگران و مزد بگیران را در ایران میسوزانند.
    مزدک

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s