از موسوی تا رجوی: از شجاعت رهبری که کنار مردم ماند تا حقارت او که هوادارانش را تنها گذاشت

امروز هموطنان ما بیرحمانه و ناجوانمردانه زیر حملات وحشیانه ارتش عراق هستند.زنان و مردان مبارزی که شاید تنها گناهشان، فریب حوردن و قربانی شدن توسط رهبران مزور سازمان مجاهدین خلق باشد.و خانم مریم رجوی از جای گرمشان در پاریس پیام محکومیت می دهند! نمی دانم چرا کسی از هواداران مجاهدین نمی پرسد در این شرایط سخت، چرا رهبران فرزانه تان! کنارتان نیستند؟ چرا به جای اشرف در اروپا و امریکا حضور دارند؟

رژیم جمهوری اسلامی طی چند روز گذشته، با راه انداختن یک جنگ روانی در فضای مجازی به خصوص در بالاترین و فیس بوک علیه مجاهدین،سعی داشت فضا را برای این جنایت آماده کند.با توجه به سکوت امریکایی ها، احتمال یک معامله پشت پرده با انها در این مورد هم هست.

اما موضوعی که می خواهم به ان بپردازم بزدلی و حقارت رهبران مجاهدین خلق است.کسانی که وقتی در سال 1360 از رسیدن به قدرت ناامید شدند،اعلام جنگ مسلحانه کرده و خود بزدلانه به فرانسه گریختند و پیروانشان را زیر گلوله های رژیم پلید ولایت فقیه رها کردند.هزاران نفر از هواداران مجاهدین در این جنگ مسلحانه و احمقانه با رژیم در ایران کشته یا دستگیر شدند در حالی که این بزدلان در فرانسه مشغول ترسیم نقشه های کثیفشان بودند.

پیوستن به ارتش صدام حسین آدم کش و همکاری با او در حمله به خاک ایران، تصمیم خائنانه دیگری بود که به خمینی و بقیه تندروهای رژیم مجوز کشتار وحشیانه سال 67 را داد.دوستان اما از رو نرفتند و این خیانت را «حماسه فروغ جاویدان!» نامیدند.

پس از حمله ارتش امریکا به عراق، دیگر اشرف ان محل امن و مناسب برای ماندن این رهبران!! نبود.پس دوستان کفش وکلاه کردن به فرانسه بازگشتند تا مبادا آسیبی به وجود مبارکشان برسد و باز هوداران صادقشان را در زیر آتش مزدوران رژیم رها کردند.آیا پست تر این موجودات کسی را می شناسید؟

میرحسن موسوی  اما رهبری بود که بر عهدش به مردم ماند و هرگز جان خود  را پر ارزش تر از جان جوانان سبز این سرزمین ندانست. ماند و هرگز یارانش و مردم ایران را رها نکرد و بزدلانه نگریخت.در طول این نزدیک به دوسال، موسوی و کروبی به خوبی می دانستند که رژیم هر گاه که بخواهد و شرایط ایجاب کند انان را دستگیر می کند.بارها مقامات رژیم پلید ولایت، از جنتی تا نمایندگان مجلس میمونها، خواستار اعدام موسوی و کروبی شدند.آیا  این ماندن و آن رفتن برای دیدن بزرگی موسوی و حقارت امثال رجوی کافی نیست؟

در طول این دو سال شدیدترین انقادها از رهبران جنبش سبز توسط ما هوادران جنبش مطرح شد.موسوی هم ملموس و موثر نسبت به انها واکنش نشان داد و سعی کرد موضع گیری اش به خواست مردم نزدیک کند.اما آیا کسی از هوداران مجاهدین جرات و یا اجازه انتقاد ازرجوی ها را دارد؟

با همه اینها حساب هموطنان مظلوم اشرف از این بزدلان مزور جداست.اینها کسانی هستند که مانند بقیه مردم ایران اسیر ظلم ولایت وقیح هستند و اکنون  ناعادلانه زیر حمله مزدوان رژیم در عراق هستند.بر هر ایرانی است که تنهایشان نگذرد.این حمله وحشیانه با سلاح های سنگین به مردم بی سلاح و بی دفاع، جنایت آشکارا علیه بشریت است.در اینجا وظیفه هموطنان خارج از کشور که دست بازتری دارند بسیار پرنگ تر است.باید با هر عقیده و دیدگاه سیاسی ، به این هموطنان مظلوم یاری برسانیم و به این جنایت پایان دهیم

Advertisements

دربارهٔ vision

آزادی برای همه آزادی بیان بی حد و مرز نفی استبداد و تحجر و البته نفی هر دیکتاتور و دیکتاتوری
این نوشته در سیاسی-اجتماعی ارسال شده و با , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

90 پاسخ برای از موسوی تا رجوی: از شجاعت رهبری که کنار مردم ماند تا حقارت او که هوادارانش را تنها گذاشت

 1. mohammad :گفت

  jana sokhan az zabane ma miguyi

  • بيدار :گفت

   چطور مي توني موسوي رو که هشت سال در راس قدرت بود و در زمان اون هزاران نفر مورد اعدام، شکنجه، تجاوز، تبعيد واقع شدند رو با رهبر گروهي که سالهاست نه پولي بهش رسيده نه تو قدرت بوده مقايسه کني؟
   اگر رهبران اين گروه الان تو اشرف بودند و اونجا تکه تکه مي شدند تو راضي مي شدي؟ آيا رهبران مخالف حرکتهاي مصر و تونس تو خود اين کشورها بودند يا در کشورهاي ديگه زندگي مي کردند و زماني که لازم شد برگشتند.
   موسوي اگر از ايران نرفت چون مي دونست جانش در خطر نيست، و تا حالا هم کسي آسيب جسمي بهش نزده و تونست به ديدن پدرش بياد در صورتي که خانواده ي مجاهدين که فقط فرزندشون تو کمپ اشرف هستند اعدام مي شوند اونوقت تو مي گي رهبرانشون مي موندند عراق(جايي که تو اختيار خامنه اي دجاله)

   • nader :گفت

    آیا می دانید که مسعود رجوی سرکرده منافقین دختران سازمان را به بعثی‌ها هدیه می داد؟

    آیا می دانید منافقین یکی از عوامل افشای برنامه مسالمت آمیز هسته‌ای ایران بوده اند؟

    آیا می دانید منافقين ،ربودن و شکنجه افراد مشکوک را » عمليات مهندسی » می ناميدند؟

    آیا می دانید که تا قبل از سال ۱۳۵۰ ازدواج در سازمان بنا به دستور حنيف نژاد رهبر گروه ممنوع بوده است؟

    آیا می دانید اولين تصفيه فيزيکی در سازمان در سال ۵۲ و عليه جواد سعيدی به علت انتقاد به سازمان بوده است؟

    آیا می دانید که منافقین در یک عملیات در غرب ایران ۱۵۰۰ شهروند را شهید کرده اند؟

    آیا می دانید مجيد شريف واقفي به علت مخالفت با الحاد و مارکسيست شدن سازمان توسط آنها به قتل رسيد؟

    آیا می دانید » حسين ربوبی » مسؤول پايگاههای سابق منافقين در پاکستان حکم ابطال نمازی که بدون عکس مسعود رجوی خوانده شود را داده بود؟

    آیا می دانید که منافقین اعضای معترض خود را در اردوگاه اشرف شکنجه می کنند؟

    • ava :گفت

     تو ولایتمدار خفو خون بگیر جنایات ولایت و سربازان ادمکش اسلام با جنایت معسود رجویی را باید از 2 دید مورد مطالعه قرار داد

 2. ana :گفت

  درود! عالی و عین حقیقت بود.

 3. ایران بان :گفت

  اگر واقعا مجاهدین خواهان براندازی این رژیم هستند، با اعلام اینکه این سازمان تا مدتی‌ همهٔ فعالیتهایش را قطع می‌کند و افرادش آزادند هر جا میخواهند بروند بهترین خدمت را به جنبش آزادیخواهی ایرانیان خواهند کرد چون دیگر حکومت بهانه‌ای برای سرکوب مخالفین ندارند.
  من فکر می‌کنم وجود این سازمان به وجود آورندهٔ این حکومت و تا به حل باعث بقای این حکومت بوده و هستند.
  ایران بان

  • مبارز :گفت

   مگه این رژیم برای سرکوب نیاز به بهانه داره؟ رژیمی که ابتدا به بهانه بی حجابی زنان را سرکوب میکرد و پس از آنکه زنان از ترس اوباش حکومتی بزیر حجاب تحمیلی رفتند، به بهانه بدحجابی زنان را سرکوب میکند نیازی به بهانه سازی ندارد که از قدیم گفته اند که دیوار حاشا بلند است.
   ضمنا خارج شدن مجاهدین از جنبش آزادیخواهانه مردم، موتور محرکه این جنبش را از بین برده و مالا راه را برای اوباش خط امامی مثل موسوی و دیگر خط امامیهای جنایتکار باز میکند و اصلا به صلاح جنبش آزادی خواهانه مردم نیست.
   اتفاقا همین حمله مزدوران رژیم به نیروهای بی سلاح مجاهدین در اشرف بخوبی نشاندهنده اینست که رژیم به هیچ چیز پایبندی ندارد.

  • بيدار :گفت

   تو ديگه خيلي حالت بده، اصلا نکنه اين سازمان خود جمهوري اسلاميه، ولي اسمش رو عوض کرده داره تو تبعيد زندگي مي کنه
   البته رژيم هم خيلي دوست داره دشمنانش دست از مبارزه بردان چون اين طوري راحت تر مي تونه اعدام و سرکوب کنه پولهاي نفت رو بکشه بالا و به جيره خوارهاش پول برسونه
   يا آخوندها رو نشناختي يا ما رو خر گير آوردي، مگه منتظر بهانه موند تا مردمي که تو خيابون بودند رو اونطوري سرکوب کنه.

 4. hamishe mosafer :گفت

  sepas bar to

 5. sahar :گفت

  I agree with you,you are absolutely right.

 6. ایرانی غیور :گفت

  بچه های اطلاعات سپاه کور خوندیدن…دارین ایجاد تفرقه میکنین؟ آخه بزها … نادان ها…. ابله ها…. فکر کردین طرف شما کی هست؟ فراموش کردین که مردم بیدار شدن؟ ما خواهان دمکراسی هستیم که در آن همه حق صحبت داشته باشند چه موسوی و چه رجوی, و هرکه گناهی کرده عادلانه در دادگاه عدل ایرانی (نه اسلامی شما!!) مجازات بشود. پس سکوت کنید …گرچه انتطاری نیست که سکوت کنید چون از این راه پول میگیرید و گرنه حراج ناموستان میکنید….چون راه دیگری نمیدانید.

  • vision :گفت

   اگر یک نگاه به بقیه نوشته های این وبلاگ بکنید متوجه می شید که نگارنده اسلام گرا است یا منتقد اسلام.
   در ضمن مجاهدین خلق یکی از گروه های تندروی اسلام گرا هستند.آنقدر که حتی به حجاب اختیاری هم معتقد نیستند.محض اطلاع گفتم
   در ضمن میزان غیرت شما هم از کلماتی که در نظر به کار بردید مشخص است آقای ایرانی غیور!!

   • مبارز :گفت

    اسلام گرا بودن یا نبودن چه ربطی به طرفداری از این رژیم دارد؟ مگر خود رژیم برخی از نیروهایش را در بین ضد اسلامیها نفرستاده است؟ شما مثل اینکه هنوز به این رژیم متوهم هستید. این رژیم، رژیمی است که بنا به فتوای بنیانگذارش حتی برای بقای خود میتواند حج را هم تعطیل کند. حتی اصل توحید هم اگر با منافع نظام نخواند باید تعطیل شود.
    ماموران رژیم خمینی هم میتوانند کار خودشان را در پوشش اسلام ستیزی که اتفاقا مد روز هم هست، انجام دهند.

  • مسعود :گفت

   مردم هيچ گاه خواب نبوده‌اند كه بيدار شوند. طنين صداي خميني در اين گفتار ديده مي‌شود. شيوه سركوب ديگري اين است. همه حق دارند حرف بزنند اما شما سكوت كنيد چون پول مي‌گيريد. وقتي قدرت دستمان آمد ما مي‌دانيم و شما و به تعبير خميني پوستتان را مي‌كنيم.

 7. seyed ali :گفت

  jaanam fadaye seyed vaghei mir hossein mosavi

 8. Gallilie :گفت

  بیچاره ملتی که احتیاج به قهرمان دارد

 9. khodam :گفت

  های ساندیس خور.
  جنگ با عراق برای چه بود؟ برای هوای نفسانی خمینی جلاد که با صدام خصومت فردی داشت. اگر مجاهدین با عراق پیمان صلح امضا نمیکردند و علیه جنگ طلبی خمینی نمی ایستادند که خمینی یک چند میلیون دیگر هم به کشتن میداد. حالا چه گلی بر سر مردم ایران زدید؟ به جز اختلاف طبقاتی در ایران صد برابر زمان شاه شده. آیا جنایات صدام علیه مردم ایران یک صدم جنایات خمینی هست؟ بیچاره اونهایی که جانشان رو در جنگ بیهوده برای هوا و هوس خمینی ملعون دادند. و الان آقا زاده ها بیلیونر شدند.
  بس کنید دجال بازی رو

  فقط یک چیز اضافه کنم و اون هم اینکه فکر نکنید من با مجاهدین هستم. فقط شرفم و وجدانم به من میگه که الان وقت به زباله دان تاریخ انداختن نظام ولایت وقیح هست. هر حرفی علیه مجاهدین یا هر حزب و گروه مخالف نظام، آب به آسیاب جلادان و تجاوز گران حق حاکمیت ملت ایران است. تمام
  ساندیس خوران عزیز
  اگر مجاهدین هم نباشند ماهیت ضد بشری شما هیچ فرقی نخواهد کرد. مگر رفسنجانی از مجاهدین حمایت میکند که اونطوری به دخترش فحش میدید؟ این سایت آقا مصلحی است. گرداننده این سایت هم یکی از اون پشم آلود های وزارت اطلاعات هاست. تمام

  • nader :گفت

   مجاهد؟؟مجاهد کدوم کشور؟ عراق یا عربهای سوسمارخور خاور میانه‌، شما مجاهد‌ها مثل حزب‌اللهی ها.،هم کور هستید و هم کار، منافق‌ها اگر لنگ دور صدام نبودند و به ملت ایران و کشور ایران خیانت نمی‌کردند و حامی‌ ملت ایران بودند شاید امروز مشکلی‌ بنام …آخوند نه داشتیم،

   آن زمانی‌ که سرباز‌های اسیر ایرانی‌ را که حاضر به همکاری با شما نبودند شکنجه و اعدام میکردید، یاد وطن بودید؟ یاد هم وطن بودید؟ آنها برای مبارزه با عرب‌های سوسمارخور و نجات ایران می‌جنگیدند، و حالا شما صاحب وطن شدید، و از وطن نتان از پایگاه اشرف به عنوان وطن نام میبرید، و پایگاه اشرف جز خاک عرق است و این حق عراقی‌ها است که از خاک وطنشان دفاع کنند، کجا است مسعود رجوی و مریم رجوی؟ آنها در کاخ‌های مجللا لشان در فرانسه زندگی میکنند، و شما‌ها که از رو پاکدلی فریب اینهارا خوردید را تنها گذاشتند. همان کاری که مسعود رجوی با زنش و بچه آاش و موسی خیابانی کرد، افسوس که شما‌ها حاضر نیستید که چشماتان را به حقایق باز کنید کجا هستند سران سازمان مجاهدین؟ آنها در خانه‌های مجال خود در فرانسه و آمریکا و کانادا در رفاه زندگی میکنند، و برای آنها مهم نیست اگر ارتش عرق همه ۳۰۰۰ نفری که در پایگاه اشرف زندگی‌ میکنند را قتل عام کنند. آنها به دنبال‌ای نهستند که از این موضوع بهر برداری سیاسی کنند،این وسط کسانی‌ از رو اعتقاد و پاک دلی‌ ۳۰ سال فریب اینهارا خوردند .ولی‌ متاسفانه هنوز حاضر به قبول واقعیت نیستند ، واقعیتی که علت دست مسعود رجوی و مریم رجوی و سایر سران سازمان مجاهدین شدند. هنوز بمب گذاری‌ها و کشتن زنان و مردان و کودکان بی‌گناه ایرانی توسط منافقین در داخل کشور از یادمان نرفته، یادمان نرفته که چگونه در کوچه و خیابان هموطنان بی‌گناه ما را به گلوله می بستند، یادمان نرفته که چگونه با افتخار به عنوان ستون پنجم در لباس نوکری به صدام خونخوار با کشتن مردم ایران و خیانت در زمان جنگ خوش خدمتی می کردند. حالا تحویل بگیرند، خلایق هر چه لایق. از وطن فروشان حمایت نکنید والا شما هم خائن محسوب خواهید شد.

   منافق‌ها برای رسیدن به هدفشن همه چیز رو قربانی میکنند، اینها حتئ اون ناموسی که ندارند را در اختیار سوسمار خور‌ها گذشتند، و در فاحشه خانه اشرف از سران سوسمار خور‌ها با زنهای در اسرات گاه اشرف پذیرای کردنند، مسعود رجوی همان سلمان فارسی زمان خودش است سلمان فارسی هم در آن زمان زنان ایرانی‌ را در اختیار خلفای عربی‌ میگذشت و پول میگرفت و به کشور و مردم خودش خیانت کرد ، همین کاری که مسعود رجوی در طول جنگ با عراق کرد، این‌ها نه ناموس دارند نه غیرت ، نه شرف
   ولی‌ منافق هر با نوکری و جاسوسی برای صدام و عربها سوسمارخور ، و شکنجه سرباز‌های ایرانی‌ که در جنگ با عراق اسیر می‌شدند که حاضر به همکاری با منافقین نبودند ،میکشتند، شما صحبت از پاسدار و بسیجی‌ کردید، اون موقع که ملاه مسعود با بانی‌ صدرا با لباس زنانه از ایران فرار کردند. من نه از بسیجی‌ دفاع می‌کنم نه از پاسدار ها، چون خونه ملت ایران از پنجه‌هاشون میچکید، ولی‌ همون پاسدار یا بسیجی‌ آنقدر شهامت و وجود داشت که ۸ سال با عراقیها جنگیدند و دشمن را از ایران بیرون کردند، شما مجاهدین بی‌ خلق، در عوض جاسوسی و وطن فروشی کردید، شما اعضای منافقین با چه رو‌ای سرتون را بالا می‌کنید

  • nader :گفت

   منافقین و فدایان بدون خلق
   شما اینقدر شهامت و جرات ندارید که عکسی‌ از خودتان بگذارید تا
   مردم ببینند با چه کسی‌ حرف میزنند،شما خودتان رو زیر عکس یه چریک فدای
   خلق(تفاله‌های ته مانده شوروی سابق)پنهان می‌کنید. شما و افرادی مثل شما
   همیشه نوکر و دستمال بدستا بیگانگان بودید و هستید و برای خوش خدمتی برای
   …ارباب‌ها تن از هیچ کاری دریغ نمیکنید شما . جای بسی‌ خنده است ، که حالا
   که کمونیسم در دنیا مرده. ولی‌ شما کمینست‌های ۲ تیشه هنوز۲ زاری‌هاتون
   نیفتاده که کمونیست مرده، بیائید و به گوید که خلق شما کجاست. منافق ‌ها
   که خلق آنها عربهای سوسمارخور هستن و منافق هامثل لنگ حمام هر زمانی‌
   دور کسی‌ هستنند،لابد خلاق شما تو مسکو هستند. آخوندا‌ها ملت رو به امت
   تبدیل کردند، شما تفاله‌های کمونیست‌ها و منافقین می‌خواهید ملت رو به
   خلق تبدیل کنید،برید بابا جلو، شماها زورتون به خر نمی‌رسه پالونش را
   می‌گیرید، شما‌ها در طول این ۳۰ سال چی‌ کار کردید،تنها کاری که در این ۳۰
   سال کرده‌اید، یا جاسوسی برای دشمنان ایران، یا که تو خیابان‌های اروپا یا
   آمریکا کیسه‌های گدای دست می‌گیرید و گدای می‌کنید و یا رفتن به سفارت
   ایران و گرفتن پاسپورت جمهوری اسلامی بزرگترین پیکار تان بوده. و یا رفتن
   به ایران و الکی‌ چوسی اومدن و خرج کردن دلار‌هاتون تو ایران برای مردم در
   رنج ایران. ولی‌ در عوض می‌آید دهانتان رو باز می‌کنید، و طمع بدبختی‌هاتون
   رو میندازید گردن خندان پهلوی. شما که اینقدر بقول خودتان به فکر خلق
   خودتان هستید، در این ۳۰ سال برای نجات خلق که صحبت آن رو می‌کنید چه کار
   مثبتی انجام داده اید.فقط در خارج کیف می‌کنید و وقتی‌ که مست هستید یا
   نشه یا شکمتان با د کرده از رو بد شکمتان حرف میزند، و تمام تقصیر هارو
   میاندزید گردن خا ندان پهلوی.تنها نامی‌ که که لایق شما است این است
   فداییان و منافقین بی‌ خلق

 10. mazda :گفت

  ای بابا این دو با هم قابل مقایسه نیستند. تازه آقای موسوی باید به مردم ایران پاسخ بدهند که چرا در طول سیزده سال نخست وزیری شان شاهد جنایت و شکنجه و زندان و اعدام بودند و دم برنیاوردند؟

  • kurosh250 :گفت

   کاملا موافقم اونموقع که آقای موسوی نخست وزیر بودند شمار اعدام ها خیلی بالا بود چرا ایشون ساکت موندند
   باید پاسخگو باشند
   مجاهدین خلق هم باید پاسخگو باشه
   چرا خودشون رو پاره کردند تا ایران رو بدند دست خمینی و بعد خودشون مثل ترسو ها کشور رو ترک کردند و به صدام پنها آوردند

  • kurosh250 :گفت

   کاملا موافقم اونموقع که آقای موسوی نخست وزیر بودند شمار اعدام ها خیلی بالا بود چرا ایشون ساکت موندند
   باید پاسخگو باشند
   مجاهدین خلق هم باید پاسخگو باشه
   چرا خودشون رو پاره کردند تا ایران رو بدند دست خمینی و بعد خودشون مثل ترسو ها کشور رو ترک کردند و به صدام پناه آوردند

  • مسعود :گفت

   عزيزم آقاي موسوي هشت سال نخست وزير بوده‌اند و نه سيزده سال.

 11. fozoul :گفت

  in aghaye mosavai ham khili jacvab bayad bedeh,edamhaye 60, kole maheyat jomhorye eslami, .

 12. از جنبش سبز و طرفدارانش متنفرم :گفت

  مجاهدین خلق پست و کثیف هستند .گروه ریگی کثیفتر و بی رحم تر است اما جنبش سبز از هر دوتای این ها بدتر است ..متنفرم از همه شما

  • kurosh250 :گفت

   از همه کثیف تر اونهایی هستند که خودشون رو گول می زنند و نوکری حاکمیت ظالم و مستبد رو می کنند
   درسته گروه ریگی کثیف بود اما سپاه هزار برابر گروه ریگی کثیف و پدر سوخته است

 13. kurosh250 :گفت

  ملتی که قهرمان بخواد پیروز نمیشه
  لیبیایی ها قهرمان ندارند
  مصری ها قهرمان ندارند
  اونها تا حدودی پیروز شدند
  اما ایرانی ها قهرمان می خواهند برای همین شکست می خورند و امیدی به پیروزیشان نیست

  • iran :گفت

   کروش جان بهت ÷یشنهاد می کنم بری تحلیل آقای بیژن نیابتی بخونی تا ببینی که ما چرا احتیاج به رهبر داره؟
   لطفا بدون آگاهی نظر ندین. از هیچی خبر نداریم از بقالیه سر کوچتون یه چیزی یاد می گیرین میاین این جا نظر میدی:D

 14. علیرضا :گفت

  عالی بود لپ مطلب همینه

 15. دوست :گفت

  حرفت کاملا درست است
  ای کاش دوستان این متن را کامل بخوانند و بعد نظر مخالف بدهند!

 16. keyvan :گفت

  شماي که موسوي قهرمان ميدوني
  يک سر به خاوران بزن
  و از قهرمان شجاع بودن موسوي
  براي پدر مادر داغدار که بچه ها شون
  در دوره طلايي امام به گفته خود موسوي
  از دست دادن بگو
  اون موقع جوابتو ميگري

 17. reza :گفت

  امام : بعد از من كسي خواهد آمد كه پرچم را به دست حضرت مهدي خواهد داد

  http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=60:1389-06-01-14-26-04&catid=42:agha-va-mahdi

 18. kourosh :گفت

  Chera kasi nemifahme! be oona visa nemidan ke biyan biroon ! europa visa nemide, amrikaham ke dar liste teroristi hastand iran ham ke nemitoonan beran, bayad ye rahi peyda kard ke ina biyan biroon az oon jahanam, halam az harchi araghiye beham mikhore!

 19. مسعود :گفت

  هر چند اين گفته از مسئوليت حاكمان ديروز و امروز ايران كم نمي‌كند، اما نبايد در نقش مجاهدين خلق در راديكاليزه شدن فضاي دهه 1360 ترديد كرد. بي‌تدبيري و خودخواهي ثمره تلاش يك دهه مبارزان ايران براي آزاديحواهي را تباه كرد. هواداران پرشماري كه آرزوهايشان با هوس‌هاي رجوي براي قدرت و خودشيفتگي بر باد رفت. براي درك ماهيت ولايت‌مداري مجاهدين خلق كافي است كه نيم ساعت به برنامه‌هاي تلويزيوني آنان نگاه كنيد. كيش پرستش رجوي و تكرار تنها ديدگاه‌ درست و قابل بيان و پوشش‌هاي يكسان و يكنواخت و حتي لحن‌هاي مشابه، از آنان تكرار يكديگر را ساخته است. همه يك حور هستند، در گفتار، كردار، لحن و حتي ديدگاه. اين انتهاي آمال مجاهدين خلق است. تكثير آدم‌هاي مكانيكي هوادار، بدون فكر. همان چيزي كه ما مي‌گوييم شيعه تنوري. چيزي كه در اين چند سال اخير براي رهبري ايران نيز دنبال مي‌شود و آنها سي سال است اجرا مي‌كنند. اگر در مبارزه با رژيم فعلي ايران، پيروزي در راه باشد با آنان و شكست بدون مجاهدين – كه اين طور نيست – بايد شكست بدون مجاهدين را انتخاب كرد تا ولايت‌مداري تاريك‌تري بر ما مستولي نشود

  • مبارز :گفت

   آقای محترم گوز به شقیقه چه ربطی داره؟ مجاهدین از بس قدرت طلب بودند سرکوب شدند؟!!!! آخر دلیلی از این احمقانه تر هم هست؟
   اولا چرا یک ایرانی نباید حق شرکت در قدرت و مشارکت در ساخت کشورش را داشته باشه؟
   چرا باید شرکت در ساخت و بافت قدرت محدود به یک قشر و طبقه و ایدولوژی خاص باشه؟ آیا این توجیه و تایید ضمنی انحصار طلبی نیست؟ آیا این حق هر ایرانی نیست که کاندیدای شرکت در انتخابات شود؟ آیا تصمیم در مورد نمایندگان و دولتمردان کشور نباید به مردم و رایشان سپرده شود؟، یا آنکه شما هم معتقدید که مردم نمی فهمند و نیاز به قیم دارند؟ آیا مگر نباید صندوق رای، حرف آخر در مورد دولت و کشور را بزند؟ خوب اگر مردم نمیفهمند ….که همین نظام خیلی هم خوب است چرا عده ای بروند و کشته شوند تا گروه دیکتاتور دیگری جای این جماعت را بگیرند؟
   آیا مجاهدین قدرت طلب و انحصار طلب بودند که با ولایت فقیه مخالف بودند (و بهمین دلیل هم خمینی آنها را از گردونه قدرت خارج کرد) یا خمینی که معتقد به ولایت فقیه بود؟
   گیرم مجاهدین به خاطر قدرت طلبی سرکوب شدند، بازرگان و نهضت آزادی اش برای چه سرکوب شدند؟ آیا آنها هم قدرت طلب بودند؟ ایت الله شریعتمداری برای چه سرکوب شد؟
   قیاس موسوی جنایتکار با مجاهدین، انهم با ان رای محکومیتی که نویسنده پست در مورد مجاهدین صادر کرده و رای موافقی که به موسوی داده، من خواننده را در مورد قدرت درک و تمییز نویسنده پست به شک می اندازد. مساله این نیست که نویسنده پست نمیداند، مساله اینست که ایشان اصلا عوضی میفهمد و عوضی میبیند و عوضی تفسیر میکند. و الا چطور میتوان یک گروه اپوزیسیون را که از اول مورد کشتار و سرکوب قرارگرفته با موسوی مقایسه کرد، که از ابتدای بقدرت رسیدن خمینی یا در ارگان چماق بدستان حزب جمهوری اسلامی، مشغول بسیج چماقداران بوده، یا در مقام نخست وزیر کشور مسئول کشتارهای بزرگ از قبیل خاوران، ادامه جنگ ضد ملی ایران و عراق بضرر منافع ملی ایرانیان، درگیر در رسوایی ایران گیت (ادامه جنگ به نفع آمریکا و غرب) بوده و هم مسئول فرستادن کودکان و نوجوانان معصوم کشور بر روی مینهای عراقی. انهم با این حکمی که به برائت موسوی از جنایات و محکومیت مجاهدین داده است.
   جناب، در مرحله پایانی رژیم این خلط مبحثها و این قاطی کردن دوغ و دوشاب هیچ کمکی به رژیم نمیکند. بیهوده عرض خود میبری و زحمت ما میداری.

 20. از جنبش سبز و طرفدارانش متنفرم :گفت

  تو غلط کردی مرگ بر رژیم ایران مرگ بر موسوی و کروبی و همه خرای دیگه شما همه تخم افغانها هستید گوه زیادی نخور.
  ریگی -مجاهدین خلق -القائده -سپاه- آخوند و جنبش سبز کثیف و هر تروریست گرگ صفت دیگه همه یک ان هستن و طرفدارانشون از اینها ان تر

  • جاویدان ایران :گفت

   دوست عزیز که اصلا نژاد پرست نیستی، این وسط افغانیای بدبخت چه کاره ان، ثانیا تو که به همه فوش دادی یکی و سالم میزاشتی، آره خوب همه بدن تو که معلوم نیس از کجا اومدی و کی هستی خوبی… جنبش سبز از کسی متنفر نیست حتی اگه دشمنش باشه

 21. از جنبش سبز و طرفدارانش متنفرم :گفت

  غلط کردی مرگ بر رژیم ایران مرگ بر موسوی و کروبی و همه خرای دیگه شما همه تخم افغانها هستید گوه زیادی نخور.
  ریگی -مجاهدین خلق -القائده -سپاه- آخوند و جنبش سبز کثیف و هر تروریست گرگ صفت دیگه همه یک ان هستن و طرفدارانشون از اینها ان تر

 22. Makhmali :گفت

  از شما دعوت می شود که به صورت رسمی به جامعه ی وبلاگ نویسان سبز بپیوندید.
  http://greenbloggercamp.wordpress.com/about-us/
  منتظر شما در این جامعه هستیم.
  درصورت آنکه پس از آشنایی با این جامعه تمایلی برای عضو شدن در آن پیدا نکردید، خوشحال خواهیم شد که از علت آن مارا باخبر سازید.

 23. همشیره :گفت

  به قول شما این «مظلومان اشرف» زیاد به نظر نمیرسد که گول سران فریبکارشان را خورده باشند همانطور که در کلیپها دیدید هنوز از ته دل فریاد میزنند زنده باد مریم رجوی زنده باد مسعود و جانم فدای مریم رجوی!!!!! فکر میکنیم مقایسه رهبران جنبش سبز با مریم و مسعود رجوی از اصل کار مناسبی نباشد

  • vision :گفت

   موافق نیستم.بیشتر اینها چاره دیگری ندارند.رژیم کسانی را که با فرزندانشان در اشرف ملاقات می کنند به اعدام محکوم می کند،انوقت می توانید تصور کنید که اگر اینها برگردند چه سرنوشتی در انتظارشان است.
   بیشتر اینها عدالت خواهانی بودند که به امید مبارزه با دیکتاتوری شاه جذب این سازمان شدند و پس از انقلاب هم با خدعه ای که از خمینی خوردند بیشتر به سازمان وفادار شدند.پس از اعلام جنگ مسلحانه از سوی رهبران قدرت طلب و هوسبز سازمان هم دیگر راه بازگشتی نبود.
   اینها کسانی هستند که با طناب رجوی ها و سایر رهبران جنایتکار سازمان(شورای رهبری 38 نفره) به ته چاه رفتند و بدون کمک راهی به بیرون ندارند.

   • مبارز :گفت

    آنوقت افرادی را که بقول شما نه راه پس دارند و نه راه پیش دسته دسته به رگبار میبندند؟ اگر این افراد براستی از سر ناچاری آنجا ماندند که راه منحل کردن این سازمان، که کشتن افرادش نیست. براحتی میتوان به این افراد این اختیار را داد که از آنجا بروند و مثلا به یک کشور اروپایی بروند یا آنکه در ایران به آنها امان نامه داد. همینکه به کشتار آنها روی آورده اند نشان میدهد که این جماعت حاضر به تسلیم در مقابل خواست تسلیم به رژیم نشدند، خواستی که نزدیک یکسال است که از طریق ۲۰۰ بلندگو برای آنها تکرار میشود.
    شاید اگر میگفتید که شستشوی مغزی شده اند منطقی تر بود که انهم با توجه به یکسال تبلیغات کر کننده رژیم که بی وقفه از طریق ۲۰۰ بلندگوی مستقر در اطراف اشرف پخش میشد، به نظر نمی اید که منطقی باشد. هر چه باشد شستشوی مغزی نیاز به تبلیغات یکطرفه دارد و ۲۰۰ بلندگوی مستقر در اطراف اشرف، انهم به مدت بیش از یکسال، چنین انحصاری را شکسته بود.

 24. Shohab :گفت

  Marg bar khamenei fased

  Marg bar rajavi

  Marg bar rejim eslami khamenei

 25. IRANI :گفت

  مودبانه – مجاهدین یک فرقه محدود مارکسیست اسلامی ترویست که به رسیدن به قدرت با زور اسلحه اعتقاد دارند. اگر تصور می شد این عقاید در دهه های ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ بخاطر وضعیت جهانی وجهه ای داشته باشد٬ پس از سقوط شوروی سوسیالیستی و روشن شدن چهره اسلام تروریستی دیگر وجهه ای در جهان و ایران ندارد. و این سازمان وسایر سازمانهای مشابه با رفتار مسلحانه خود باعث آموزش رژیم فرقه خمینی در استفاده از اسلحه و زور برای پیشبرد عقاید خود شدند. مسعود رجوی و سران سازمان باید هر چه زودترانحلال این سازمان را از نظر ایدیولوژیکی اعلام کنند و به مردم ایران برای ایجاد یک حکومت بدون ایسم دموکراسی پارلمانی بپیوندند.

  • vision :گفت

   با احترام و تشکر از کامنت خوب شما، فقط با قسمت آخر آن موافق نیستم.
   اینکه حکومت آینده ایران باید دموکراسی باشد شکی نست- و تمام تلاش مبارزان امروز هم همین است-اما شکل آن را-پارلمان یا جمهوری و هر شکل دیگر مردم و در یک رفراندم آزاد انتخاب خواهند کرد.بیاییم از حالا شکل دموکراسی آینده را تعین نکنیم و ان را به مردم بسپاریم.هدف فقط باید سرنگونی دیکتاتوری پلید و فاسد ولایت فقیه و برقراری یک دموکراسی باشد.و هر شخص یا گروهی که به این موضوع معتقد است-چه مجاهد چه سلطنت طلب و جمهوری خواه-همراه مردم است.اما کسانی که تنها هدفشان جایگزین کردن این دیکتاتور با دیکتاتور مورد تایید خودشان هستند، در این بین جایی نخواهند داشت

 26. تصمیم شجاعانه و تاریخی انحلال داوطلبانه وهمزمان سازمان مجاهدین خلق ایران و نهضت آزادی ایران (ملی-مذهبی) بزرگترین ضربه ایدیولوژیک و سیاسی به :گفت

  تصمیم شجاعانه و تاریخی انحلال داوطلبانه وهمزمان سازمان مجاهدین خلق ایران و نهضت آزادی ایران (ملی-مذهبی) بزرگترین ضربه ایدیولوژیک و سیاسی به رژیم جمهوری اسلامی است. زیرا با اعلام پیروی از دموکراسی پارلمانی ورای مردم و اعلام عدم کارآیی اسلام بعنوان یک گزینه سیاسی ٬ دیگر اسلام به عنوان یک گزینه سیاسی و ایدیولوژی مترقی برای مردم ایران و بخصوص جوانان مطرح نخواهد بود و نیز جمهوری اسلامی دیگر نخواهد توانست با دشمن سازی وجود خود را توجیه نماید. این تصمیم یک پیشرفت و گام تاریخی فکری و سیاسی در زندگی ملت ایران بشمار میرود.

  • مبارز :گفت

   رژیمی که بهانه بدحجابی را بعد از ریشه کنی بی حجابی، برای سرکوب زنان میهنمان میسازه، برای توجیه سرکوب نیازی به بهانه نداره. انحلال مجاهدین یا هر سازمان مبارز دیگری فقط رژیم را تقویت میکند.

   • Amoo :گفت

    با داشتن یک ائدیولوژی کیری که نمی توان مبارز بود.
    بقول مولانا می شوی شهید راه کیر خر.

    • مبارز :گفت

     مبارزه چه ربطی به ایدولوژی داره؟ هر کسی که برای آزادی و دموکراسی مبارزه میکنه، صرفنظر از تفکرش، مبارز راه آزادی بحساب میاید. از ان گذشته من نمیدانم که چه کسی بشما این حق را داده که ایدولوژی ها را درجه بندی کنی و بگی کدام خوبه و کدام بقول شما «کیریه «. کی بشما حق داده که مبارزه افراد را بر حسب تفکرشان مورد قبول و تصویب قرار بدهید و مبارزه دیگران را مردود؟ مگر قرار است که جمهوری اسلامی برود و یک حکومت سرکوبگر دیگر جای آنرا بگیرد؟

 27. جاویدان ایران :گفت

  وجود خیلی انتقادها به دوران نخست وزیری آقای موسوی انکار ناپذیره و اینکه ایشون خودشون مسئول اون کاستی ها بودن یا نه جای بحث داره ، ولی در شرایط کنونی که ایشون برای مطرح کردن حداقل خواسته های مردم در چارچوب همین قانون اساسی ظالمانه ی جمهوری اسلامی در حبس خانگی هستن و اینکه ایشون در کنار مردم بودن در این جریانات نه مثل خیلی ها در مقابل یا حتی ساکت نبودن نشانه ی برتریشون به خیلیای دیگست و ایشون به عنوان یک عضو مهم در جنبش و نه رهبر ه اون که هر ایرانی یک رهبر و یک عقیدست در جنبش آزادی خواهی ایران حالا هر رنگی که می خواد داشته باشه .

  وضعیت آقای رجوی ولی کاملا معلومه ، اینکه جنگ و کی شوروع کرده یا ادامه داده مهم نیست، مهم اینه که صدام قاتل خیلی از مردم ایران بوده و حتی در لحظه ی اعدامش هم به ایرانی ها ناسزا گفت ، حالا بیای با این آدم هم پیاله بشی و به ایران حمله کنی خیلی حرفه ، فقط به این بهانه که خمینی مارو از دایره قدرت حذف کرده، مگه فقط شمارو حذف کرده بود مگه نوده ای ها ، مشروطه خواه ها ، لیبرال ها، ملی گرا ها و …. حذف نشده بودن مگه اونا اعدام نشدن ولی فقط این گروه بودن که هم پیاله ی صدام شدن

  • مبارز :گفت

   اینهم یکی از ان یک بام و دو هواهای طرفداران خط امام و موسوی است. جابجا گذشته آقای موسوی اهمیتی نداره چونکه با جناح هار و مافیای حاکم رژیم درگیر شده (بگذریم از اینکه این درگیری اصلاح طلبان با جناح هار حاکم، ماهیتا چیزی جز جنگ قدرت نیست) اما جابجا مجاهدین که سابقه درگیری با ولایت فقیه را در زمانی داشته اند که موسوی خود در صف جنایتکاران و فاشیستها بود، مردودند و سابقه شان هم حساب میشود!!!!
   نه جناب، شما داری سرنا را از سر گشادش میزنی! این درست است که صدام حمله به ایران را شروع کرد، اما صدام دو سال بعد از آغاز جنگ آتش بس را پذیرفت، خرمشهر را تخلیه کرد و اعراب حامی وی هم حاضر به پرداخت غرامت شدند. در ان زمان این خمینی بود که برای تثبیت فاشیسم مذهبی خویش، این پیشنهاد را نپذیرفت و با شعار توسعه طلبانه «فتح قدس از طریق کربلا» جنگ را ادامه داد. از زمان فتح خرمشهر به بعد این صدام بود که داشت از خاکش در مقابل هجوم گله های حزب اللهی دفاع میکرد، که اینهم نه تنها حق بلکه وظیفه هر رییس دولتی است و صدام هم طبعا مستثنا نبود. تا حدود دو سال اول جنگ مجاهدین در جبهه ها مشغول جنگ بر علیه صدام بودند و با کودتای ارتجاعی سال ۶۰ بر علیه بنی صدر، آنها را از جبهه ها پاکسازی کرده و اعدام نمودند. به هر حال در سال ۶۵ یعنی سه سال پس از فتح خرمشهر و پیشنهاد آتش بس صدام بود که مجاهدین به عراق رفتند یعنی زمانی که این خمینی بود که به جنگ تجاوزکارانه بر علیه عراق در خارج مرزها از یکطرف و سرکوب مردم در داخل مشغول بود. خمینی با سیاست ادامه جنگ، عملا کشور را منزوی نمود و همدردی و همکاری تمامی دنیا را به ضرر ایران و به نفع صدام سبب شد. چرا که دنیا به این نتیجه رسید که صدام در حال دفاع از خاکش در مقابل کشوری است که سرانش چشم طمع به خاک ان دارند. از جمله به همین دلیل بود که تمامی دنیا به صدام اسلحه داد تا بتواند با ان از کشورش دفاع کند. از آنجا که خمینی ادامه جنگی ضد ایرانی را سبب شده بود، مخالفت در مقابل این جنگ، که خون سربازان ایرانی برای هوی و هوسهای خمینی بپای ان ریخته شد، از صفحات افتخار آمیز و وطن پرستانه نیروهای مترقی ایران بود.

 28. baba :گفت

  Not trying to defend the leaders of mojahdin by any means, but are you serious about defending Mosavi. This is the same guy that defended the atrocities committed by the satan Khomayni and to this day defends the Tyrant Islamic Republic. Are you kidding me? this is the very reason this regime is still in power because the main stream people of Iran know that he was and still is to certain extent part of that tyranny. Yes great that he tried to stand up against the worst by defending the bad. But Iranian people who really seek true freedom are done. The Islamic Republic is over in its entirety and its time for the people to pick arms and take back whats truly theirs from this occupying regime. Its time to realize that the occupiers of our home land which include the mullahs, Sepah, Basij, and all the other vampires associated with them must be annihilated , as they have left us with no other options. WHO EVER THEY ARE, ONE THING IS CLEAR, THEY ARE NOT IRANIANS.

 29. تصمیم شجاعانه و تاریخی انحلال داوطلبانه وهمزمان سازمان مجاهدین خلق ایران و نهضت آزادی ایران (ملی-مذهبی) بزرگترین ضربه ایدیولوژیک و سیاسی به :گفت

  *** تصمیم شجاعانه و تاریخی انحلال داوطلبانه وهمزمان سازمان مجاهدین خلق ایران و نهضت آزادی ایران (ملی-مذهبی) بزرگترین ضربه ایدیولوژیک و سیاسی به رژیم جمهوری اسلامی است. زیرا با اعلام پیروی از دموکراسی پارلمانی ورای مردم و اعلام عدم کارآیی اسلام بعنوان یک گزینه سیاسی ٬ دیگر اسلام به عنوان یک گزینه سیاسی و ایدیولوژی مترقی برای مردم ایران و بخصوص جوانان مطرح نخواهد بود و نیز جمهوری اسلامی دیگر نخواهد توانست با دشمن سازی وجود خود را توجیه نماید. این تصمیم یک پیشرفت و گام تاریخی فکری و سیاسی در زندگی ملت ایران بشمار میرود.

 30. ماروپله :گفت

  ای کاش این بزدلان رو با ((( میر حسین ))) مقایسه نمیکردید.
  با صحبت هاتون موافقم

 31. بابک :گفت

  در خیانت رجوی و شازده خانم قاجار هیچ شکی نیست، ولی موسوی هم دست کمی از اونها نداره. فراموش کردید اعدامهای دستجمعی دهه شصت و نقش موسوی را؟ موسوی، کروبی، خاتمی، احمدینژاد، خامنه ای، و و و همه از یک قماشند و دشمن این ملت. ملت ما آدم بشو نیست، و اونهم بخاطر فقر فرهنگی هستش که اینقدر زود گول این و آن را میخوریم.

  • vision :گفت

   اعدامهای دهه 60 و نقش موسوی را؟!
   اونوقت شما که می دونید می شه بگید نقش موسوی را؟ نکنه موسوی همون تیر خلاص زن اعدام ها بوده؟!!
   ببینید، تنها ایرادی که به موسوی در مورد اعدامهای 67 وارده سکوتش درباره اون اعدامهاست.البته اگر هم سخن می گفت نمی تونست جلوگیری کنه فقط برکنار می شد مثل منتظری.البته این توجیه کننده اون سکوت نیست ولی هر کس اشتباهاتی در طول زندگی کار و یا سیاسیش داره.
   سکوت درباره اعدامهای 67 نقطه ای از زندگی مسوی نیست که بتونه یهش افتخار کنه.اما مسئول اون کشتارها به هیچ وجه موسوی نیست.حتی خامنه ای- دیکتاتور خونخوار و جنایتکار فعلی رژیم- هم در اون اعدام ها نقشی نداشت.آن جنایت هولناک توسط پورمحمدی-احمد خمینی و بعضی از اعضای وزارت اطلاعات و البته با تایید شخص خمینی انجام شد وبس

   • مبارز :گفت

    نخست وزیر یک کشور در زمان اعدامها که از این اعدامها خبر داشته، وزارت اطلاعاتش در محاکمات و کشتار دست داشته، خودش در مقابل کانال یک تلویزیون اتریش از این اعدامها دفاع کرده، بی تقصیر بوده و اصلا نقشی نداشته است!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با نهایت معذرت این جمله شما نمی جز ضد و نقیض گویی ندارد.

   • مبارز :گفت

    نخست وزیر یک کشور در زمان اعدامها که از این اعدامها خبر داشته، وزارت اطلاعاتش در محاکمات و کشتار دست داشته، خودش در مقابل کانال یک تلویزیون اتریش از این اعدامها دفاع کرده، بی تقصیر بوده و اصلا نقشی نداشته است!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با نهایت معذرت این جمله شما نامی جز ضد و نقیض گویی ندارد.

    • vision :گفت

     با احترام به نظر شما، وزارت اطلاعات در اعدام ها نقشی نداشت
     اعدام های سال 1367- عاملا ن و آمران به روایت ویکی پدیا

     • مبارز :گفت

      بنا به خاطرات آقای منتظری سه نفر در بازجویی از محکومین حضور داشتند که یکی از آنها از طرف وزارت اطلاعات بود. آیا میتوان باور کرد که وزارت اطلاعات از کار کارمندش خبر نداشته؟ یا نکند این کارمدن هم از عوامل «خودسر» بوده که دست بر قضا با واجبی خودکشی شده!!!!

     • vision :گفت

      دوست عزیز شما که یا یک کشور دموکرات و نرمال طرف نیستید.البته که عناصری در هر ارگان از جمله وزارت اطلاعات حضور دارند که طبق دستورات سرکنده باند خود و (نه لزوما مافوق) عمل می کنند.مثلا همین آقای واجبی خور که نامبردید، ایشان عضو وزارت اطلاعات دولت خاتمی بود ولی از مجتبی خامنه ای دستور می گرفت و اتفاقا توسط خود خاتمی و با اصرار او دستگیر شد.
      یا مثلا در پاکستان، در حالی که دولت با طالبان مبارزه می کند، عده ای از عوامل دستگاه اطلاعاتی همکار طالبان هستند.
      البته این مسائل وقتی پیش می آید که در اهداف تعارض باشد مثل زمان خاتمی.وگرنه اکنون که تمامی حاکمیت توسط تندرو ها و سپاه پاسداران کنترل می شود این تعارض ها بشیار نادر است

     • مبارز :گفت

      بنا به خاطرات آقای منتظری سه نفر در بازجویی از محکومین حضور داشتند که یکی از آنها از طرف وزارت اطلاعات بود. آیا میتوان باور کرد که وزارت اطلاعات از کار کارمندش خبر نداشته؟ یا نکند این کارمند هم از عوامل «خودسر» بوده که دست بر قضا با واجبی خودکشی شده!!!!

     • مبارز :گفت

      جناب vision
      این کشتار، کشتاری در یک سطح وسیع بود و در تمام کشور اتفاق افتاد، در یک نقطه و دو نقطه که نبود. اگر کسی بخواهد بطور خودسرانه کاری انجام دهد در صورتی که تعداد این «عناصر خودسر» کم باشد، میتوان باور کرد که این کار را بدون اطلاع مافوق های خود انجام داده اند. اما کشتاری در این سطح انهم با همکاری کارمندان وزارت اطلاعات نمیتواند از مافوق هایشان مکتوم بماند. مگر اینکه آقای موسوی در این مدت در خواب شیرین تشریف داشتند یا شاید هم خود را به خواب زده بودند که میشوند مصداق ضرب المثل معروفی که انسان خواب رفته را میتوان بیدار کرد، انسانی را که خود را به خواب زده هرگز نمیتوان بیدار نمود. از ان گذشته، فتوای خمینی که چیز پنهانی نبود. این فتوا در شورای عالی امنیت ملی رژیم مطرح شد و آقای موسوی در مقام نخست وزیر عضو این شورا بود. بنا بر این نمیتوانست بی خبر باشد.
      از همه این حرفها گذشته دفاع موسوی از این کشتار در مقابل کانال یک تلویزیونی اتریش هر گونه شائبه بی خبری ایشان را از بین میبرد و موافقت ایشان را با این کشتار برملا میسازد.
      از ان گذشته سعید امامی هم چندان خودسر نبوده است. گیرم کشتار داریوش و پروانه فروهر را به مافوقش اطلاع نداده باشد اما جریان حذف و کشتار و چماقداری که سیاست تازه ای نبوده. در سرتاسر این ۳۰ سال چماقداری و شکنجه و کشتار سیاست ثابت جمهوری اسلامی در حذف دگر اندیشان بوده است. آیا روسای ایشان در تمام این مدت بیخبر بودند؟؟!!!!
      خوب اگر کسی مانند آقای موسوی تا این حد خواب و گیج و بیخبر است که چطور میتواند مملکت را اداره کند و چطور میخواهد حقوق مردم را حفظ کند. ضمن اینکه نا آگاهی از آنچه در مجموعه مدیریتی زیر نظر یک مدیر میگذرد، وی را از هیچ مسولیتی مبرا نمیکند.این آقا چطور میخواست رییس جمهور شود؟ آیا چنین کسی اساسا صلاحیت قرار گرفتن در هیچ پست مدیریتی را دارد؟

   • حق بین :گفت

    چرا شما فکر میکنی که تنها عاملین در یک جنایت مقصرند؟ یک جنایت هم امر دارد، هم عامل و هم شریک جرم. آقای موسوی در بهترین حالت، حداقل شریک جرم بوده است. لازم نیست که کسی حتما تیر خلاص زن باشد یا بطور کلی، خود عامل جنایت باشد، تا مجرم و مسئول جنایت باشد . آیا مگر هیتلر خود شخصا یهودیان را سوزانده بود؟ معذلک در همه جای دنیا هیتلر را مسئول هولوکاست میشناسند.

   • seyyed :گفت

    azizanam,hamin ke mousavi az un khomeini gur be gur shode,tajlil mikonan o hanuz un pir kaftare ertejaa ro ghabul daran,kafie baraye inke ham kase akhunda bashan,dar zemn,ta unjaee ke man midunam pesare masoud rajavi o dokhtare maryam ghajar ham alan dar ashraf hastand.man faghat migam,dorud bar jonbesh sabze mardom e iran va sarnegun bad jonbesh sabzy ke rahbaranesh,mousavio karrubio kadivar o mohajerany bashan

 32. کشتار نیروهای مجاهدین خلق را قویاً محکوم می کنیم :گفت

  کشتار نیروهای مجاهدین خلق را قویاً محکوم می کنیم

  ما، حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران، سرکوب وحشيانه و جنايتکارانه نيروهای سازمان مجاهدين خلق توسط نيروهای نظامی عراقی را به شدت محکوم می کنيم.
  اين کشتار در حالی صورت می گيرد که:
  1) نيروهای مجاهدين عليرغم بر تن داشتن يونيفورم، از سال 2003 که توسط نيروهای اشغالگر به رهبری آمريکا خلع سلاح شدند، نيروی غيرنظامی محسوب می شوند و با توجه به جميع جوانب تحت حمايت کنوانسيون های ژنو هستند.
  2) با توجه به نوع سرکوب صورت گرفته (که از تفصيل آن در اينجا صرف نظر می شود) يورش و کشتار وحشيانه ارتش عراق که علی الاصول به دستور مسئولين دولتی عراق و به احتمال قريب به يقين به درخواست حکومت جمهوری اسلامی ايران صورت گرفته از مصاديق بارز و مسلم دو جرم “جنايت عليه بشريت” و “نسل کشی” است.
  ضرورت دارد کليه آزادیخواهان و نهادهای حقوق بشری، نهادهای ملی عراق و جامعه بين المللی به طور اعم نسبت به اين جنايات که آثار بين المللی دارد با قاطعيت و به سرعت عکس العمل نشان دهند و به هيچ روی به محکوميت لفظی بسنده نکنند.
  ما حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران با يادآوری وظايف و مسئوليت های بين المللی آمريکا به عنوان نيروی اشغالگر که طبق موازين بين المللی مسئوليت حفاظت از کليه غيرنظاميان سرزمين تحت اشغال را برعهده دارد مصرانه می خواهيم نسبت به اين جنايات حسب وظيفه خود اقدام عاجل به عمل آورد و از هيچ اقدامی از جمله طرح درخواست برای تشکيل ديوان کيفری خاص توسط شورای امنيت سازمان ملل متحد فروگزار نکند. ضعف عمل نهادهای بين المللی در تلاش برای مجازات جنايتکاران و تروريست های دولتی در کشورهائی مانند ايران و عراق بدون شک موجب جری شدن و رشد سرطانی آنان خواهد شد. ريشه سرطان را بخشکانيم.

  با احترام – حقوقدانان جنبش سبز مردم ايران – نوزدهم فروردين ماه 1390

  http://greenlawyers.wordpress.com/2011/04/08/mojahedin_mahkomiyat-koshtar/

 33. آریا :گفت

  به نظر من حالا وقت این حرفها وکشمکش ها فرقه ای نیست حالا باید همه باهم دست به دست هم دهیم ومیهن خود را از دست ای جلادان دیکتاتور نجات دهیم این اولین وآخرین راه حل نجات ایران است( دست به دست هم دهیم به مهر میهن خود کنیم آزاد)

 34. مبارز :گفت

  به نوبه خود، با مقایسه مجاهدین، این مبارزین آزادی خواه که پرچم مبارزه با ولایت فقیه را در زمانی برداشتند که موسوی و امثالهم خود در صف سرکوبگران بودند، با جنایتکاری مثل موسوی مخالفم.

 35. پیام رضا پهلوی درباره کشتار مجاهدین خلق :گفت

  پیام شاهزاده رضا پهلوی در مورد کشتار مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف

  هم میهنان عزیزم
  برپایۀ خبر منتشرشده در بسیاری از رسانه های بین المللی، حملۀ اخیر نیروهای نظامی دولت عراق به اردوگاه اشرف به مرگ بیشماری از ایرانیان ساکن در این اردوگاه و زخمی شدن شمار بیشتری از آنان منجر شده است و بار دگر توحش چهرۀ کریه خود را به نمایش گذاشت و حقوق انسان های دربند را نادیده گرفت. پس از حملۀ پیشین نیروی نظامی عراق به این اردوگاه نیز، از ریخته شدن خون هم میهنانم اظهار تأسّف کردم و چنین حملۀ غیرقابل توجیهی را از مصادیق بارز تجاوز دولت عراق به حقوق بشــر، به نقض آشکار اصــول منشور سازمــان ملل متحد و قــراردادهای گونــاگون بین المللی دانستم. این بار نیز ضمن همدردی با خانواده هایی که عـزیزان خود را از دست داده اند، این رفتار ضد انسانی و اسف انگیز را محکوم می کنم.
  خداوند نگهدار ایران باد – رضا پهلوی

  http://rahaeeiran.wordpress.com/2011/04/09/%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D9%BE%D9%87%D9%84%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%84/#comments

 36. آرش :گفت

  lمجاهدین مزدورانی بودند که هشت سال به هر دلیلی به هعراب عراقی کمک کردند دست به کشتن جواههای ایران زدند چه طرفدار رژیم آخوندی چه دشمن رژیم آخومدی
  موقع جنگ بر علیه ایران همه با هر سلیقه و طرز تفکری برای ایران برای کشورش ایستاد جنگید و دشمن متجاوز عرب را از ایران دور کرد
  ولی مجاهدین مزدور شدند همکار عرب شدند قاتل ایرانی شدند خیانتکار
  و مردم ایران هیچوقت خیانت این جنایتکاران را فراموش نمیکنه حالا هم که دارن نتیجه بلاهایی رو که یر هموطناشون آوردن را میبینن به وسیله همون عرب ها که یه روز با هم بودند
  مجاهدین خلق اول انقلاب که همه جوانان روشن فکر و تحصیل کرده عضوشون بودند طرفدار داشتند نه بعد که همون اعضای خودش را در جبهه جنگ عراق برای خوش خدمتی به اونها کشت و تحویل عراقی ها داد
  حالا برن از سرانشون که یه عمر توی پاریس نشستند کمک بخوان
  مردم ایران ننگ مجاهدین را هیچ وقت فراموش نخواهند کرد

  • nader :گفت

   برادر مجاهد آقای مسعود رجوی تو که
   ادعای رهبری میکنی چرا با شروع شدن قیام مسلحانه زنت اشرف رو با موسی
   خیابانی بدبخت تنها گذاشتی و با لباس زنانه از ایران فرار کردی من
   نمیدونم اون موقعی که عراقیها پاک‌ترین …جوونهای
   این مملکت رو زیر شنی تانک له میکردند تو توی کاخ صدام چه غلطی
   …میکردیمواظب باشید تا این جنبش توسط منافقین دزدید…ه نشود اینها که فقط
   مثل رجوی وطن فروش فقط بلد هستن جاسوسی کنن برای عربهای سوسمار خور و
   زنهاشون را باهم عوض کنن این آقایون مجاهدها مجاهد کدوم کشور هستن؟در
   زمان شاه که ارتشی هارو میکشتن، بعداز انقلاب که مردم تو خیابون رو که
   شباهت به پاسدارها داشتن میکشتن
   این آقایون با چه رویی سرشون رو بلند میکنند . کسی که خیانت کند
   به وطنش نه ناموس دارد نه غیرت

   • seyyed :گفت

    agha nader,man fekr konam ke shoma az saltanat talabha hasty, be aghaye reza pahlavi nemiad tarafdarash mesle jomhury eslamy fekr konan. avalan,masoud rajavi nabud,faghat migam ke jaye dige nagy,tu ketabe khaterate khode banisadram hast ke faghat banisadr ba lebase zanane farar kard,sanyan,koja zanashun o ba ham avaz mikonan ya kardan, adame nahesaby,chera chert o pert migy,man koly az familam mojahed budan o hanuz chand ta shun tu orupa hastand,chera arajif migy,are,1 zamany dastur dad ta az ham joda beshan o badan,khode rajavi ba maryam ghajar,ezdevaj kard,valy adame na hesaby,chera in mohmalat o mibafy.baraye reza pahlavi moteasefam ke hamchin bisharafaye havadareshan !!!!!!!!!

  • مبارز :گفت

   «مجاهدین مزدورانی بودند که هشت سال به هر دلیلی به هعراب عراقی کمک کردند |»
   آرش خان مثل اینکه شما اصلا از بیخ عرب تشریف دارید. مجاهدین تازه سال ۶۵ به عراق رفتند یعنی ۲ سال قبل از اتمام جنگ. یک کمی مطالعه بد نیست. قبل از انهم تا سال ۶۰ خودشان بر عالیه عراقیها در جبهه میجنگیدند.

  • مبارز :گفت

   «مجاهدین مزدورانی بودند که هشت سال به هر دلیلی به هعراب عراقی کمک کردند |»
   آرش خان مثل اینکه شما اصلا از بیخ عرب تشریف دارید. مجاهدین تازه سال ۶۵ به عراق رفتند یعنی ۲ سال قبل از اتمام جنگ. یک کمی مطالعه بد نیست. قبل از انهم تا سال ۶۰ خودشان بر علیه عراقیها در جبهه میجنگیدند.

  • seyyed :گفت

   arash jan,matlab e ghashangy bud,valy rast benvis ke kasy natune behet irad begire,avalan mojahedin sale 64 raftan IRAQ,pas kolan tu 3 sale akhare jang,be ghol e shoma,ba IRAQ hamkary kardan,unha sale 60 az iran raftand o un daste az azashun ke tu jebhe ha budan ham dastgir shodan,shoma ke inghadr aghely ke khianatkar o khub tashkhis midy,mituny be man begy che ertebaty bein un mojahediny ke bazihashun 7-8 sal bud tu zendan budan ba mojahedini ke tu amaliate forughe javidan koshte shodan ke khomeini dasture ghatleame unha ro dad? mousavi ham dare az hamun khomeini defa mikone va dar zemn,unhaee ke migan mousavi be khatere koshtare 67 estefa dade,in 1 dorughe bozorge.matn e estefa va dalaiele estefaye mousavi ro mitunid to youtube peida konid

 37. آقای کدیور و حکایت «به درک واصل شدن» مجاهدین خلق ( مسعود نقره‌کار ) :گفت

  آقای کدیور و حکایت «به درک واصل شدن» مجاهدین خلق ( مسعود نقره‌کار )

  http://www.pezhvakeiran.com/page1.php?id=31720

 38. مسئولان قتل عام زندانیان سیاسی :گفت

  مسئولان قتل عام زندانیان سیاسی

  بر روی لینک زیر راست کلیک کرده و گزینه Save Target As را در مرورگر اینترنت اکسپلورر و گزینه های مشابه را در مرورگرهای دیگر کلیک کنید تا فایلی با فرمت پی – دی – اف و اندازه 800 کیلوبایت دارای عکس های رنگی گروهی از مسئولان قتل عام زندانیان سیاسی و شرح درباره آنها را دریافت کنید:

  http://www.irajmesdaghi.com/pfiles/ghatle%20ame%201367.pdf

 39. تابستان ۶۷ برای کریستین اوتو و تابستان ۶۷ برای زنان زندانی در ایران :گفت

  تابستان ۶۷ برای کریستین اوتو و تابستان ۶۷ برای زنان زندانی در ایران

  http://jahanezan.wordpress.com/2010/07/31/tanin-392/

 40. رحمت و رأفت اسلامی!!! :گفت

  رحمت و رأفت اسلامی!!!

  برای درک رحمت و رأفت اسلامی لینک زیر را باز کنید. در آنجا چند لینک دیگر می بینید. بر روی این لینک ها راست کلیک کرده و گزینه Save Target As را در مرورگر اینترنت اکسپلورر و گزینه های مشابه را در مرورگرهای دیگر کلیک کنید. البته در این چند فهرست نام هزاران تن از کسانی که مشمول رحمت و رأفت نظام مقدس جمهوری اسلامی شده اند نیامده است و این فهرست ها نیاز به بازنگری بنیادین دارند.

  http://www.iran-archive.com/liste_edamiha/edamiha_1360_1367.html

 41. سایت آقای ایرج مصداقی :گفت

  سایت آقای ایرج مصداقی، دایرة المعارفی ارزنده از سرگذشت و کارنامه و عکس های دژخیمان رژیم سر تا پا لجن جمهوری اسلامی

  http://www.irajmesdaghi.com/

 42. کشتار وحشیانه مجاهدین در عراق را محکوم می‌کنیم :گفت

  کشتار وحشیانه مجاهدین در عراق را محکوم می‌کنیم

  بامداد روز جمعه نیروهای ارتش عراق با حمله به اردوگاه اشرف تعدادی از مجاهدین مستقر در این اردوگاه را کشته و زخمی ساختند. بر اساس یکی از اطلاعیه‌های شورای ملی مقاومت که در حدود ساعت ٩ صبح به وقت اروپا منتشر شده در این تهاجم وحشیانه ٢٣ نفر از جمله ۶ زن کشته و بیش از ٣٠٠ نفر زخمی گشته‌اند. در این اطلاعیه بر احتمال افزایش کشته و مجروح شدگان تاکید شده است. این کشتار هدیه‌ دولت جنایتکار مالکی به حکومت جنایتکار خامنه‌ای است. حفاظت جان مجاهدین در این اردوگاه در حالی به ارتش و دولت مالکی واگذار شده است که آنها دست در دست دولت ایران داشته و این دومین بار است که با حمله به مجاهدین غیرمسلح به کشتار وحشیانه آن‌ها دست می‌زنند. سازمان فدائیان (اقلیت) ضمن محکوم کردن این جنایت خواستار پایان دادن به نسل‌کشی مجاهدین در عراق می‌باشد. سازمان ما اعتقاد دارد که سازمان ملل مسئول اصلی حفظ جان مجاهدین مستقر در اردوگاه اشرف است و باید با اتخاذ تدابیری مانع تکرار این فجایع گردد. سازمان ما از تمامی سازمان‌های چپ و حقوق بشر می‌خواهد که با اعتراض به این جنایت و دفاع از حقوق انسانی مجاهدین مستقر در این اردوگاه در پایان دادن به این وضعیت یاری رسانند. سازمان فدائیان (اقلیت) خواستار مشخص شدن عوامل این کشتار و محاکمه و مجازات آنان است.
  سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی – برقرار باد حکومت شورایی
  زنده باد آزادی – زنده باد سوسیالیسم
  سازمان فدائیان (اقلیت) – نوزده فروردین 1390

  http://96.0.49.137/?p=30899

 43. اطلاعیه کانون نویسندگان ایران (در تبعید) :گفت

  اطلاعیه کانون نویسندگان ایران (در تبعید): کشتار مجاهدین در پایگاه اشرف در عراق نقض آشکار حقوق انسانی است

  مطابق گزارشات گوناگونی که تاکنون منتشر شده ارتش عراق روز ١٩ فروردین ١٣٩٠ با تیربار، خودروهای زرهی و تفنگ های خودکار به اردوگاه اشرف که محل استقرار «مجاهدین خلق ایران» در عراق است هجوم آورده است. در این حمله تاکنون بیش از ٣٠ تن از مجاهدین کشته و بیش از ٣٠٠ تن به شدت مجروح شده اند و نیروهای نظامی عراق برخی از ساکنان این اردوگاه نیز به اسارت گرفته اند. دولت عراق از رسیدن هر گونه کمک پزشکی به مجروحین این اردوگاه جلوگیری می کند و از همین رو بسیاری از آنان در خطر مرگ قرار دارند. دولت عراق، همچنین مانع ورود خبرنگاران رسانه ها به این اردوگاه و انتشار اخبار مربوط به این هجوم شده است.
  کانون نویسندگان ایران در تبعید هجوم نظامی و کشتار پناهندگان این اردوگاه را محکوم می کند و سانسور و جلوگیری از ورود خبرنگاران به این اردوگاه را نقض آشکار حقوق بشر و آزادی اندیشه و بیان می داند.
  کانون نویسندگان ایران در تبعید توجه همه آزادیخواهان و طرفداران آزادی اندیشه و بیان را به این فاجعه بزرگ که در راستای همکاری دولت عراق با ارتجاع جنایتکارانه جمهوری اسلامی انجام گرفته جلب می کند و خواستار قطع بیدرنگ این حمله و محاصره و آزادی اسیران و رسیدگی سریع به وضعیت مجروحان و ساکنان این اردوگاه از سوی نهادهای مدافع حقوق بشر است.
  کانون نویسندگان ایران در تبعید – بیست فروردین 1390

  http://96.0.49.137/?p=30927

 44. نامه جمعی از فعالان سیاسی ، اجتماعی در محکومیت کشتار در اشرف :گفت

  نامه جمعی از فعالان سیاسی ، اجتماعی در محکومیت کشتار در اشرف

  حمله نظامی مرگ بار ارتش و نیروهای امنیتی عراق به کمپ اشرف و درگیری با نیروهای سازمان مجاهدین خلق یکی از تاسف بار ترین رویداد های تلخ ایرانیان خارج از کشور را رقم زد. کشته و زخمی شدن ده ها نفر ، یک بار دیگر چهره کریه خشونت را آشکار ساخت که تا چه میزان ویرانگر است و بر چهره انسانیت چنگ می زند.
  فاجعه جان باختن افراد بی سلاح و محصور در محیطی بسته در برابر یورش نیروهای مجهز به انواع و اقسام ادوات نظامی ، عملی غیر قابل پذیرش و ضد انسانی است. این اتفاق شوم ضرورت مهار اشکال نا موجه خشونت دولتی و حفاظت از مردمان بی سلاح در برابر تهاجم نظامیان را گوشزد می سازد .
  ما امضا کنندگان این نامه با تاکید بر مرزبندی صریح و مخالفت قاطع با عقاید ، روش های فعالیت و عملکرد سازمان مجاهدین خلق و نظر منفی نسبت به مواضع کنونی این سازمان و در عین حال محکوم کردن اعمال سرکوب گرانه و غیر انسانی جمهوری اسلامی در قلع و قمع و مجازات های اعضاء این سازمان دربرهه های مختلف و بخصوص جنایت اعدام های گسترده و فراقضایی سال 1367 ، صرفا از زاویه موازین حقوق بشری و اصول انسانی ، نقض حقوق بنیادی ساکنان اشرف و اعمال خشونت لجام گسیخته از سوی دولت عراق بر علیه آنان را محکوم می کنیم.
  ما معتقدیم اگر چه حضور سازمان مجاهدین خلق در عراق از ابتدا اشتباه بود و برخورداری از چتر حمایتی رژیم صدام حسین که چشم طمع به بخش هایی از خاک ایران داشت و تهاجمی بر علیه میهن و ملت انجام داده بود ، از خطا های بزرگ و نابخشودنی این سازمان سیاسی محسوب می شود ، اما اعضاء این گروه سیاسی حق دارند از اذیت و آزار نیروهای دولتی بدور باشند و حق مصونیت آنها از خشونت ، شکنجه و قتل به رسمیت شناخته شود.
  دولت عراق محق است که در قلمرو خود اعمال حاکمیت کند و اقتدار مشروع خود را تحقق بخشد اما این حق نباید از راه زور ، خشونت و سرکوب خونین صورت گیرد. به باور ما دولت عراق ، نمایندگان سازمان مجاهدین و نمایندگان جامعه جهانی باید تدبیری بیندیشند که از تکرار فاجعه انسانی در منطقه جلوگیری شود . این امر نیازمند خویشتن داری و برخورد واقع بینانه با مسائل هست و طرفین باید انعطاف نشان دهند.
  شرایط جدید عراق با دوران صدام حسین فرق می نماید . رهبران مجاهدین می بایست الزامات موقعیت جدید را درک کنند.در تحلیل آخر مردم عراق و دولت مشروع منتخب آنان مرجع صاحب صلاحیت هستند که باید تعیین کنند مجاهدین در عراق بمانند یا آنجا را ترک کنند. همچنین رهبران سازمان مجاهدین و بخصوص آنهایی که در اشرف نیستند ، در قبال زندگی و امنیت ساکنان اشرف مسئولیت دارند. حفظ جان آنها مهمتر از وضعیت خود سازمان ، منافع سیاسی رهبران و ترجیح برای ماندن در یک منطقه جغرافیایی خاص است . بنابراین نباید با اصرار بر ماندن در کشوری که خواهان خروج آنها است ،جان اعضاء ساکن خود در اشرف را بخطر بیندازند .
  در این میان همچنین سازمان ملل نقش مهمی دارد تا شرایط خروج شرافتمندانه اعضاء سازمان مجاهدین خلق از عراق و برخورداری آنها از حقوق پناهندگی و زندگی توام با امنیت و آرامش را هموار سازد .
  در پایان ضمن محکومیت دوباره کشتار اعضاء سازمان مجاهدین خلق در اشرف و مخالفت با هر گونه اقدام تبلیغاتی از این رویداد برای ترویج خشونت و خط مشی مسلحانه و همچنین تقبیح موضع دولت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از برخورد های خشونت آمیز با ساکنان اشرف ، اعلام می نمائیم که اجرای موارد زیر می تواند بحران بوجود آمده را به نحو مناسبی حل کند و از گسترده تر شدن این فاجعه انسانی جلوگیری نماید:
  1- ضرورت توقف فوری خشونت نیروهای دولتی عراق بر علیه ساکنان اشرف
  2- فراهم کردن سریع خدمات درمانی و امکانات پزشکی برای مصدومان و مجروحین واقعه
  3- تشکیل کمیته حقیقت یاب و بی طرف از سوی سازمان ملل با مشارکت نهاد های معتبر حقوق بشری تا به تحقیق در خصوص چگونگی شکل گیری فاجعه و شناسایی و مجازات عاملان و مسببان بپردازد.
  4- خویشتن داری دولت عراق و تمرکز بر پیدا کردن راه حل حقوقی ، قانونی و غیر نظامی مبتنی بر رعایت حقوق انسانی ساکنان اشرف و حق اعمال حاکمیت دولت عراق

  اسامی امضا کنندگان اولیه :
  احمدی رامین
  ارشاد اردوان
  افتخاری بیژن
  افشاری علی
  الیاسی صفورا
  امینی مهدی
  امینی نیکنام
  امینی محمد
  باطبی احمد
  براتی مهران
  برزنجه محمد
  برقعی محمد
  بهار دوست شهلا
  پزشکی کتایون
  تقوایی احمد
  جعفریان رضا
  جهاندار پویا
  چرندابی رضا
  حسن پور ستاره
  حسین طالشی علی
  حکمت بیژن
  خسروی مصطفی
  داوودی مهاجر فریبا
  دوستی فرشاد
  رضایی شیده
  سپهری فر تارا
  سیما سلمان
  شریعتمداری حسن
  شکوهی فرد محمد رضا
  صادقی محمد
  صحتی کوروش
  ظریفی نیا حمید رضا
  عاصمی شهره
  عباسی غلام
  عبدی علی
  فریدی ناصح
  فولادی فیروزه
  قاسمی پروین
  قاسمی نژاد سعید
  گنجبخش امیر حسین
  ماهوتی ها حسین
  محمدی مجید
  محمدی فرشاد
  محمودیان پویان
  مختاری پرویز
  مشایخی مهرداد
  ملک محمدی مرتضی
  مهدی علی اکبر
  مهرانی بهزاد
  مهرانی بهناز
  میر ابراهیمی روزبه
  میر فخرائی مهران
  نظامی بورگان
  نوربخش مهدی
  همتی رحیم
  وحید منش پروانه

  http://rahaeeiran.wordpress.com/2011/04/11/%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85/#respond

 45. سبز بودن و محکوم کردن جنایت اردوگاه اشرف ( موسی محمودزادگان ) :گفت

  سبز بودن و محکوم کردن جنایت اردوگاه اشرف ( موسی محمودزادگان )
  http://www.rahesabz.net/story/35433/

 46. در مقدمات محاکمه جنايتکاران جمهوری اسلامی فعالانه مشارکت کنيد :گفت

  در مقدمات محاکمه جنايتکاران جمهوری اسلامی فعالانه مشارکت کنيد

  http://greenlawyers.wordpress.com/2011/01/28/prep-for-trial/

 47. بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی رجایی شهر در پی کشتار پناهندگان ایرانی در عراق :گفت

  بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی رجایی شهر در پی کشتار پناهندگان ایرانی در عراق

  http://www.hra-news.org/51/1389-01-27-05-27-51/7687-1.html

 48. Arash :گفت

  Mousavi was and is a criminal. During his terms as vice president he was responsible for killing of many Iranians and he shamefully hid in his house during the June uprising. you simply cannot ignore the facts at this time and age.

 49. جهانگیرغربتی :گفت

  درودبرمجاهدان مرگ بربسیجیان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s