ریچارد داوکینز: اسلام بزرگترین پلیدی جهان است

در این ویدیو دکتر ریچارد داوکینز(استاد بیولوژی در دانشگاه آکسفورد)، آتئیست مشهور و نویسنده کتاب توهم خدا می گوید که نسبت به آینده امریکا و اروپا خوشبین است ولی نسبت به آینده جهان اسلام بسیار بدبین.داکینز اضافه می کند که برای بهبود شرایط در کشورهای مسلمان مشکلات بسیار بیشتری داریم و به همین دلیل من اسلام را مانع خوشبختی  و یکی از بزرگترین شیاطین(evil=شیطان ، پلیدی، زیان آور) موجود در جهان می دانم.

مصاحبه گر از او می پرسد چه تفاوتی در این میان بین اسلام و مثلا مسیحیت قائل هستید که شما را نسبت به بهبود شرایط در جهان مسلمانان بیشتر بدبین می کند؟(داوکینز یکی از بزرگترین منتقدان مسیحیت هم هست)

ریچارد داوکینز جواب می دهد: در میان مسلمانان یک باور قوی هست که هر کلمه و جمله ایکه در قرآن نوشته شده کاملا درست صحیح است ولی این موضوع در میان مسحیان به این شکل وجود ندارد.

دکتر داوکینز ادامه می دهد: در میان مسلمانان این عقیده وجود دارد که چون باور ما درست و برتر است ما این حق و وظیفه را داریم که آن را به دیگران هم تحمیل کنیم و این یعنی که آنها این قصد را دارند که به هر قیمتی ولو با زور عقاید خود را به دیگران تحمیل و مطابق اعتقاد خود با آنان رفتار کنند.این مانع اصلی و در واقع خطر اصلی است: آنها هیچ حقی برای تفکر و حق انتخاب شما قائل نیستند.من فکر می کنم ما نباید درباره این چنین افرادی خوش خیال باشم. قصد و هدف آنها چیزی جز تحمیل عقیده خود و گرفتن حق انتخاب از شما نیست

داکینز در پایان می گوید ما این حق را نداریم که به کودکان از سنین خردسالی بگوییم که باید به چه چیز اعتقاد داشته باشند.ما باید به انها نحوه فکر کردن را بیاموزیم، ما باید به کوکان بیاموزیم که مذاهب مختلفی وجود دارند ولی هرگز حق نداریم که به انها بگوییم: تو به این مذهب تعلق داری و باید از آن پیروی کنی.این به اعتقاد من تجاوز به حقوق کودکان است

Advertisements

دربارهٔ vision

آزادی برای همه آزادی بیان بی حد و مرز نفی استبداد و تحجر و البته نفی هر دیکتاتور و دیکتاتوری
این نوشته در علمی ارسال شده و با , , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

65 پاسخ برای ریچارد داوکینز: اسلام بزرگترین پلیدی جهان است

 1. mohamad farbod :گفت

  واقعا هر دینی که از طرفهای خاور میانه آماده همه تروریست و با هم در حال جنگ بودند اما هندی ها در حاله فکر و آزادی بیان

  • محمد :گفت

   دو ست عزيز ، سلمان فارس را كه مي شناسي ، يكي ازبزرگترين دانشمندان زرتشت بود خدمت پيامبر رسيد و با سوالهايي كه از پيغمير پرسيد به اسلام روي اورد و به درجه اي رسيد كه پيامبر فرمودند سلمان از اهل بيت ماست كه بزرگترين مقام است ومن در عجبم كه دانشمند دين شما 1400 سال پيش به اين باور رسيد وشماها هنوز داريد دور خودتان مي چرخيد.
   به اميد هدايت تمام بندگان خدا

   • فرامرز :گفت

    نه عزیز جان. خلاف به عرض رسوندن. سلمان فارسی از آخوندای زرتشتی زمان خودش بود. با بقیه آخوندا اختلاف پیدا میکنه و به عربستان فرار میکنه. اون به محمد یاد میده که چیزی به اسم دین با یک خدا وجود داره. براش احکام و بخشهایی از قرآن رو می سازه و نهایتا با شکست ایران زرتشتی از مسلمونای بیابانگرد که معتقد به دین اختراعی سلمان بودن انتقام خودشو از آخوندای زرتشتی می گیره. ما فقط می خوایم این سرطانی که سلمان برامون آورده ریشه کن کنیم. دین عرب مال عرب. ما اصلا دین لازم نداری. انسانیت و قانون انسانی و سکولار برامون کافیه.

 2. bozorgmhr :گفت

  dorst hast slam zdh har cheze
  dar en donya hast.
  nng br slam va moslm

 3. amin :گفت

  shakhsan ensan ro hanooz heyvansefat midoonam.dar inke eslam ,masihiat ,yahoodiat va…. hamegi amele tashdide fesad hastan shakki nist.vali europaye azad ya USA va kheili az mardome saken too in navahi chera khooye heivani daran?oona ke 3 gharne dam az kherad garayi mizanan chera bom misazan?

 4. من فکر میکنم ایشان بهتر است از روی عملکرد قضاوت کند. به هر حال گر چه در بین مسلمانان اشخاص زیادی وجود دارند که به دلیل جزمیت ایمان ممکن است هر کاری بکنند اما در عمل در بین نه تنها مسیحیان بلکه سکولارترین و به اصطلاح باز اندیشه ترین آنها بوده که بزرگترین جنایت ها رخ داده است. به هر حال ما مسلمان ها نبوده ایم که هیتلر و موسولینی و استالین و روزولت را به دنیا تحویل دادیم. بمب اتمی را ما در جهان نیانداخته ایم. جنایات ویتنام را ما مرتکب نشده ایم اینهمه تخریب در محیط زیست و تبدیل نژاد ها و بیماری های جدید را ما در لابراتورهای نداشته مان درست نکرده ایم. هر چند شاید دلیل آن نتوانست ما مسلمانان باشد اما حد اقل باید بپذیریم که نه تنها برای مومنین بلکه برای دیگران هم هست که از اسان به وحشتناک ترین موجود قابل تصور تبدیل شوند

  • vision :گفت

   جنایات مسلمانان از بدو اسلام در 1400 سال پیش تا حالا با هیچ یک از اینها که گفتید قابل مقایسه نیست.از همان ابتدا که به ایران حمله کردند از سربریدن و کشتن مردم سرزمینهای فتح شده تا تجاوز به دختران ایرانی و به بردگی و کنیزی گرفتن مردم این سرزمین. و همه این اعمال را هم زیر پرچم الله و با اجازه شرع و حاکم شرع انجام دادند.اگر در جهان بی دینها، تعداد انگشت شماری هیتلرو استالین بوده، در اسلام خیلی بعید است که کسی مسلمان باشد و جنایتکار نباشد چون قرآن صراحتا می گوید غیر مسلمانان را بزنید و بکشید و سخت بافکنید تا در شما بزرگی یابند(سوره محمد)
   مشکل این است که اسلام اجازه تعقل را می گیرد چون مطلق است و غیر آن نیست.اصل سخن داوکینز هم همین است.مثلا در همان مورد که گفتید: در زمان جنگ سرد دنیا بارها تا آستانه جنگ اتمی بین شرق و غرب پیش رفت و هر بار به دلیل خطر نابودی همزمان از آن مصون ماند.ودر واقع تعقل مانع شد، همان تعقلی که درباره مسلمانان کور می شود وقتی پای الله و بهشت در میان است و این تعقل نابینا و کور شده است که تروریست انتحاری و فجایع و جنایات وحشتناک مسلمین را می آفریند

   • کورش م م م :گفت

    Vision عزیز
    در جنگهای جهانی اول و دوم که هیچ ارتباطی با دین نداشتند و در اوج پیشرفتهای بشری در قرن بیستم انجام شدند پنجاه میلیون نفر کشته شدند.
    استالین پانزده میلیون نفر را بدون استناد به هیچ استنتاج دینی کشت.
    حمله مغول به ایران بسی وحشتناکتر از اعراب بود.
    ولایت وقیح یک تفسیر جدید از طرف شیعیان آنهم در دویست سال اخیراست و ارتباطی با اسلام اولیه و اهل تسنن که اکثریت هستند ندارد. وحتی در بین شیعیان نیز تعداد اندکی موافق آنند.
    من دینداری را امری کاملا شخصی وخصوصی میدانم وتعابیر شما از اسلام و قرآن مغرضانه و غیرمنصفانه است.
    به جای این بحثها باید با اتحاد به دنبال ریشه کن کردن حکومت دینی باشیم.

    • h :گفت

     کشتار جناب اسکندر در دوران کشور گشایی اش را فراموش کردی…

     • Hooman :گفت

      نه اسكندر كبير و فراموش نكردم شما چي كشورگشايي هاي كوروش عزيزتو فراموش كردي ؟؟

    • 123 :گفت

     دوست عزیز ، اول اینکه اعتقاد داری دین امری کاملا شخصی و خصوص است، جای بسی تقدیر دارد. اصولا سکولاریسم همین را می گوید.
     ولی جای تعجب دارد که وقتی به مسلمانان می گویند چرا جنایت می کنید ، آدم می کشید ، سر انسانها را می برید ، . . . فورا خود را با موسولینی و هیتلر و استالن و مغول ها مقایسه می کنند و می گویند مگه آنها نکرده اند؟ آخه این هم شد منطق؟
     کسی که عملکرد مغو لها و استالین و هیتلر و موسولینی را مورد تایید قرار نمی دهد که شما خود را با آنها مقایسه می کنید تا حقانیت خود را ثابت نمایید. خوب اگر این طور باشد این خود دلیلی است که مسلمانان هم مانند این افراد منفور و مترود هستند.

  • 123 :گفت

   دوست عزیز اینکه موسولینی و هیتلر دو تا موجود دیوانه بوده اند دلیل نمی شود که مسلمین موجودات خوبی هستند. مسلمانان هم مثل این دو دیوانه دنبال یه جور قرائت فاشیستی هستند البته از دین اسلام که میگه مسلمانان از بقیه بهتر و بالاتر هستند وبقیه دنیا یا باید مسلمان شوند و یا به عنوان برده برای مسلمانان کار کنند و یا از بین بروند. اگر تا حالا هم موفق به انجام این کار نشده اند به این دلیل است که توانایی این کار را نداشته اند.

 5. Reza :گفت

  هیتلر و استالین و غیره هیچوقت ادعا نکردند که آنچه میکنند بر اساس دستورات مسیحیت است. جنایت طالبان و آخوندهای ایران و بن لادن بر اساس اسلام است. و همچین جنایت خود پیامبر اسلام . پیشنهاد میکنم مقداری تاریخ اسلام و زندگی محمد و همچنین دستورات اسلام را از روی قران بخوانید تا متوجه عمق فاجعه و آنچه داوکینز گفته بشوید.

 6. ava :گفت

  امثال این اقای رضا قادری نمونه همان دین جهل و جنایت اسلام است هرچه بهش بگویی میگو.ید مرغ یک پا دارد هیتلر خودش را مرد خدا و نماینده مسیح نمیدانست در حالی که خامنه ای رهبره تو و امثال تو خودش را نماینده خدا و امام زمانش میداند قران پر است دستورهای جنایت علیه دیگر اندیشان من با دکتر داوکینز بسیار موافق هستم اسلام و مسلمانان خطر بسیار بزرگی برای بشریت هستند

  • فرهنگ مترقی :گفت

   اگر تو اسم خودت رو بشریت میذاری آره اسلام خطر بزرگی برای تو و امثال توست مراقب کونت باش

   • mohamadfarbod :گفت

    آقای فرهنگ مترقی چرا این طوری جواب میدی معلوم است که چطوری میخواهید دین را تبلیغ کنید.

 7. کورش م م م :گفت

  Reza , Ava عزیز
  شما هم لطف کنید جنایات کشیشان را در قرون وسطی بخوانید تا عظمت پیروان کج فهم مسیح را بهتر بشناسید. به نظر من همه ادیان در زمان خود برای حل مشکلاتی آمدند و شاید موفقیت نسبی هم داشتند ولی الان باید همه ما بدون توهین به ادیان بدنبال حکومت سکولار سیاسی باشیم وبه همه دینداران واعتقاداتشان احترام بگذاریم و این آرامش خاطر را به آنها بدهیم که میتوانند در یک حکومت سکولار هم دین خود را حفظ کنند. توهین و تحمیق ادیان مشکلات ما ایرانیان را پیچیده تر و لاینحل تر خواهد نمود.
  با امید ایرانی شاد و سرفراز

  • vision :گفت

   فقط محض اطلاع:
   ریچارد داوکینز بیشتر به منتقد مسیحیت مشهوره و سخنرانی ها و مناظره هایی که بر علیه مسیحت در سراسر دنیا برگزار کرده باعث شهرتش شده

   • کورش م م م :گفت

    Vision عزیز
    اگربه اول نوشته من دقت کنی می بینی که در جواب Ava , Reza است نه در جواب داوکینز.
    قسمت دوم عرایض بنده راه حلی بود برای اینکه شاید من و شما هم بتوانیم در طول عمر خود شادی و سرفرازی ایران و ایرانی را ببینیم. اگر شما مایلید که اول ریشه اسلام و ادیان دیگر را بکنیم فکر کنم حتی اگرعملی باشد حد اقل چند قرنی زمان ببرد.
    موفق باشید.

    • 123 :گفت

     نه دوست عزیز نیازی نیست چندین قرن صبر کنیم، سکولاریسم علاج است. البته من می دانم خشونت بسیاری از مسلمین با سکولاریسم از بین نمی رود اما حداقل از اینکه مملکت دربست دست یه مشت خشک مغز احمق باشد و تمام مملکت را به پرتگاه سقوط بکشانند جلوگیری می شود.

  • 123 :گفت

   درسته ادیان در اصل راه حلی برای کنترل جامعه بوده اند. اما امروزه دوره آنها به پایان رسیده است. اگر با کتاب موج سوم آقای آلوین تافلر آشنایی داشته باشید متوجه می شوید که ادیان در اصل راه حلی برای کنترل جوامع موج اولی بوده اند. موج اول یعنی از ابتدایی که انسان متمدن شد تا انقلاب صنعتی که حدودا 400 الی 500 سال پیش شروع شد. منظورم این است که در جوامعی که 400 الی 500 سال پیش و قبل از آن وجود داشته اند، حاکمان برای اینکه مردم را کنترل کنند و آنها را به انجام کارهایی وادار کنند و از انجام کارهایی منع کنند، از ابزار دین استفاده می کرده اند که بسیار هم موثر بوده است. یعنی مردم را از موجودی به نام خدا می ترساندند تا آنها را وادار کنند طبق نظراتشان عمل نمایند. اما همان طور که امروزه در یک بزرگ راه مدرن نمی توان از گاری برای جابجا شدن استفاده کرد ( نه فرمون داره، نه بوق داره، نه ترمز داره، هر لحظه ممکن اس رم کند، . . . ) و می تواند بسیار خطرناک باشد هم برای خود گاری سوار و هم یرای دیگر اتومبیلها، دین هم امروزه عاملی برای جلوگیری از پیشرفت و ترقی بود و می تواند بسیار خطر ناک باشد.
   امروزه بجای دین راه کارهای بسیار مدرنتری برای کنترل جامعه وجود دارد مانند پلیس، قوانین اجتماعی، جرائم، آموزش، . . .

 8. محمد :گفت

  فکر کنم بحث آقای داوکینز دعوای بین اسلام و مسیحیت نیست ایشان قبلا در کتاب توهم خدا انتقادهای اساسی به مسیحیت وارد کرده و اساسا خداناباور و مخالف هرگونه مذهب است . پس دوستان بیجهت به مسیحین نپرند

 9. امیر :گفت

  چه با دین و چه بدون دین آدمهای خوب کارهای خوب می کنند و آدمهای بد و شرور کارهای شرارت بار. اما برای اینکه آدمهای خوب کارهای بد بکنند نیاز به دین داریم.( خوب یا بد بودن وابسته به ژنوتیپ و محیط تربیتی است)

  آنجا که علم حضور نداشته باشد، جولانگاه مبلغان مذهبی می گردد.

 10. sedmohammad :گفت

  یک پیشنهاد برای نجات ایران و حتی سایر کشورهای مسلمان پروژه ای راه بیاندازید برای ریشه کنی اسلام! مگر نمی گویید اسلام ریشه تمام بدی هاست؟ خوب شروع کنید و هر چه می توانید تلاش کنید واز ابزارها بهره بگیرید!
  اما یک سوال فکر می کنید برای به نتیجه رسیدن این پروژه چند سال وقت نیاز دارید؟ 100 سال کافی است؟ آیا شما می توانید به مسلمانانی که اکنون زندگی می کنند خوشبختی که از ایشان دریغ شده هدیه کنید؟ آیا این تلاش شما بدون رنج و درد برای انسان ها خواهد بود؟
  به هر پاسخی که رسیدید تنها یک چیز از شما می خواهم دنبال راههایی که نتیجه نمی دهد و راههایی که درد های انسان ها را افزایش می دهد نروید راههای دیگری هم برای رسیدن به شادی و آزادی و … هست اگر خوب بنگریم موفق باشید!

  • 123 :گفت

   هیچ کس خوشبختی را از مسلمانان نگرفته، اونها خودشون بودن و هستن که خوشبختی را از خودشون و بسیاری دیگر از انسانها گرفته اند و دلیلش هم چیزی نیست جز خود اسلام. متاسفانه دوست عزیز بعضی از درمانها زمان بر هست و تغییرات فرهنگی از این دسته هستند ولی به شما قول می دهم اگر از خودتان شروع کنید و به دیگران هم اطلاعات درست و بدون غرض را ارائه دهید به سرعت تغییرات را در خودتان و سطح جامعه خواهید دید. فراموش نکنید که بزرگ ترین دشمن دیکتاتورها دانستن واقعییات هست. می دانید رمز موفقیت آخوندها چیه؟
   رازش اینه که این موجودات یه چیزی را ( چه دروغ ، چه درست که البته اکثرا دروغ و نادرست هست ) اینقدر تو گوش مردم می خوانند که مردم باورشون می شه. این یک واقعیت هست. حتی چیزهای غلط و خرافات را اگر مدت زمان طولانی تکرار کنی بالاخره یه عده ای آن را باور می کنند. حال اگر شما اطلاعات درست و بدون غرض را با منطق به مردم بدهی به سرعت از آنها را می پذیرند. بزرگ ترین مشکل اکثریت مردم ما عدم اطلاع از واقعیات است.

 11. فرهنگ مترقی :گفت

  داوکینز افلیج به کس ننه جنده خودش و همه پیروان احمقش خندید…در جای جای کلمات این مرتیکه احمق عقده ای عمیق ناشی از وضعیت جسمیش موج میزنه. یه مشت کس مخ هم دنبال کونش افتادن..

  • امیر :گفت

   آخه بی سوادی که اسم خودت را فرهنگ مترقی می گذاری و فرق بین استفان هاوکینگ فیزیکدان (که معلول هست) را با ریچارد داوکینز نمی فهمی نظر نده. تو که شعورت در حد همون فحش هایی هست که از بچگی زیاد شنیدی!

   • 123 :گفت

    جالب اینجا هست که آقای پروفسور استیون هاوکینگ ( که بسیار او را با هوش ترین انسان زنده می دانند ) هم چند ماه پیش در کتاب طرح عظیم ( The grand design ) خودش گفته بود که این دنیا برای به وجود آمدن هیچ احتیاجی به خدا ندارد و این جهان تنها محصول قوانین فیزیکی هست.

  • vision :گفت

   ادبیات رکیک شما خود نمونه ای است از فرهنگ دیگر ناپذیری و تحمیل عقیده که در میان مسلمانان رواج دارد.اما محض اطلاعتان باید بگویم که آن افلیج! که شما می گویید هاوکینگ فزیکدان است و با داوکینز بیلوژیست و فیلسوف متفاوت است.
   در ضمن امثال هاوکینگ که با وجود معولیت جسمی عمری را در راه تفکر و اندیشه صرف می کنند نماد انسانیت هستند نه امثال شما حزب الهی ها که فقط زبان فحش و خشونت را فراگرفته اید و همواره به مغزتان استراحت داده اید.واقعا فرق شما با حیوانات وحشی در چیست؟

  • 123 :گفت

   وقتی فرهنگ مترقی اینه ببین فرهنگ غیر مترقی مسلمانان چی هست.

 12. 123 :گفت

  اسلام یک کثافت به تمام معنی هست. می دونید اسلام چی می گه؟ می گه شما انسانها نمی خواد فکر کنید، شما اصلا نباید فکر کنید، چون خدا فکر کرده و همه اون فکرها رو هم به محمد گفته، محمد هم به علی گفته، علی هم به حسن و حسین و بگیر بیا تا آخر تا برسی به مهدی . مهدی هم به نایب بر حقش می گه و شما باید مثل یه مشت ابله احمق که هیچ قدرت فکر کردنی ندارید هرچی ولی فقیه می گه رو انجام بدید تا ولی فقیه و بقیه دور و بریهای مفت خورش در ناز و نعمت زندگی کثیفشون رو بکنند. در اسلام هر چی که شما دارید مال ولی فقیه است . جان، مال، زن، بچه، پول، . . . همه مال ولی فقیه است و اون هر وقت اراده کنه می تواند همه آنها را از شما بگیرد. فقط کافیه این کتابشون قرآن رو بخونید و بفهمید ( البته نه با ترجمه های جمهوری اسلامی ) ، پر از تناقض و جفنگیات است. پر از دعوت به کشتار و کتک و شکنجه و . . . است. یک مسلمان واقعی، یک موجود بی عقل و مغز و مسخ شده است. راه رهایی این است که بفهمیم تقریبا تمام مشکلات مملکتمون و منطقه و حتی بسیاری از مشکلات دنیا از همین اسلام کثیف هست. باید سعی کنیم پیش از هر کاری اول از دست این سرطان خود را نجات دهیم.

 13. 123 :گفت

  تاریخ طبری را برید و بخوندد. همین امام دومشون حسن وقتی می خواسته با معاویه ( که بزرگ ترین دشمن شیعیان در طول تاریخ حساب میشه ) بیعت کنه، چند تا شرط می گزارد. به معاویه می گه مقدار زیادی پول می خواد، که معاویه بهش میده. میگه خراج می خواهد، که معاویه خراج قسمت هایی از ایران رو بهش می ده ( مثل قسمتهایی از استا ن فارس و شهرهای فسا و داراب و . . . حال فکرش رو بکنید مردم این مناطق چه زجری کشیدن ) . و در آخر به معاویه می گه به پدرم علی هم فحش نده ( چون در زمان معاویه و تا آخر دوران بنی امیه بعد از نماز همین جوری که الان بعد از نماز مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر منافق و . . . می گن، به علی فحش می دادند ) ، جالب اینجا است که معاویه این شرطش رو قبول نمی کنه و تا 200 سال دوران بنی امیه همیشه به علی فحش می دادند و حسن با این وجود با معاویه بیعت می کنه. یعنی به باباش فحش می دادند و با این حال باز قبول می کنه که پول و ثروت رو بگیره و حرفی هم نزنه. امام دوم شیعیان یه همچین موجودی هست حالا فکرش رو بکنید بقیشون چی هستن. باور کنید تمام همین آخوندها اگر پاش بیافته حاضر هستن شرت ننشون رو هم بفروشند.

 14. مهران :گفت

  سلام. نظريات داوكينز نه تنها تو كتاباي ما مسملمونا از قديم روش بحث شده حتي در الهيات مسيحي هم بحث شده و جواب داده شده. بعدشم اين چه عقده اي كه از مسلمونا دارند اين جماعت. (منظورم اينايي كه نظر دادند و خواستار ريشه كني اسلام شدند) حداقل بريد يه بار قرآن رو بخونيد و اگه مايل بوديد و وقت كرديد كتاباي دانشمندان اسلامي از جمله ابن سينا فارابي طوسي و … رو بخونيد تا ببينيد نظر اينها در مورد اسلام چيه و ببينيد كه چقدر در قرآن به تعقل و تفكر سفارش شده. حالا اگه يه قومي پيدا شدند و گفتند ما مسلمونيم و شروع كردند به آدم كشتن دليل بر اين نيست كه اسلام بده همچنانكه اگه يه كشوري ادعاي دموكراسي داشته باشه و دائم اينور اونور لشكر بكشه و آدم بكشه بگيم دموكراسي بده. خواهشا شما دوستان گرامي شبيه اين واوكنيز عقده اي (كه بي حساب نمي گم عقده اي چون سخنراني هاشو گوش كردم) نگيد اسلام چرته و چنين و چنانه. خداوند همه ما رو به راه راست هدايت كنه هر چند مي دونم نظر من نمايش داده نميشه

  • vision :گفت

   نظرات برای نمایش در این وبلاگ نیازی به تایید ندارند و همه نظرات نمایش داده می شوند
   در

  • vision :گفت

   نظرات برای نمایش در این وبلاگ نیازی به تایید ندارند و همه نظرات نمایش داده می شوند.
   در ضمن درباره این سفسطه قدیمی که برخی از مسلمونها می گند که «اسلام به ذات خود ندارد عیبی هرچه هست از مسلمانی ماست» و شما هم در نظرتون بهش اشاره کردید باید بگم این چه مذهبیه که بعد از 1400 سال هنوز اکثر پیروانش نمی تونن درست اجراش کنند؟ این چه مذهبیه که از آدمها جنایتکار و تروریست می سازه و بعد می گیم نه این خوبه اون آدمها بد فهمیدنش؟
   نه عزیز اسلام خودش تروریست و آدمکش تربیت می یکنه.اسلام مدرسه حیوان سازیه که دستور به شکنجه و تجاوز می ده.کجای قران دیدی حرفی مثلا از عشق باشه، به جاش تا بخوای از جنگ و کشتن و.. هست.
   برای نمونه چندتا از آیات قران این کتاب آسمانی! رو اینجا ببینید

  • 123 :گفت

   اولین اشتباهت این بود که گفتی می دونی نظرت نمایش داده نمی شه ، که شد.
   دوم گفتی این جماعت چه عقده ای از مسلمونا دارن، باید بهت بگم که این صحبت ها در رابط با اسلام و مسلمین عقده نیست، واقعیت هست. کجای دنیا سراغ داری امروزه که سر آدم رو ببرن بجز در میان مسلمین. کجای دنیا سراغ داری این همه فساد ، دروغ ، جنایت ، جنگ ، اعدام و . . . وجود داشته باشه بجز در میان کشورهای مسلمان و مسلمین عزیز.
   بقیه رو دعوت کردی برن قرآن بخونن. فکر کردی فقط خودت قرآن رو خوندی؟ تازه مطمئن هستم که هیچ چیزی از نفهمیدی، چون احتمالا عربی بلد نیستی و یا از روی ترجمه های جمهوری اسلامی خوندی. توی همین قرآن که این همه سنگش رو به سینه می زنی یه سوره هست به نام تبت که کلا 5 تا آیه بیشتر ندارد و جزو آخرین سوره های قرآن هست و آیه اولش می گه : تبت یدا ابی لهب وتب ( بقیه اش رو خودت برو بخون)
   یعنی بریده باد دست ابی لهب،خوب قرآن هم که کلام خدا است. حالا فکرش رو بکنید که خدای محمد با آن همه قدرت که تمام جهان و کائنات را بوجود آورده یکی از بنده های خودش را نفرین می کند که دستش قطع بشه ، جالب اینجا هست که دست های ابی لهب قطع هم نشده ، پس کن فیکون خدای محمد ( اراده خدا با انجام آن کار هم زمان است ) چه می شود؟ به نظر شما این بیشتر حرف یه کسی نیست که از دست ابی لهب جونش به لبش رسیده بوده و نفرینش کرده مثل این پیرزنایی که از دست یه کسی جونشون به لبشون رسیده و هیچ کاری نمی تونن بکنن جز این که بگن ای الاهی جز جیگر بزنی ، الاهی به زمین داغ بخوری ، الاهی درد بی درمون بگیری . . .

 15. مسلمان سكولار :گفت

  این داوکینز به همون اندازه از اسلام حالیش میشه که علی گدا و بقیه مراجع شیعه حالیشون میشه.
  من که واقعا از خوندن مقاله هاش هم متاسف می شم و هم خندم می گیره.
  البته شاید گناهی نداشته باشه. تو دنیایی که داره سید علی و طالبان رو به خاطر منافعش به عنوان نمایندگان اسلام معرفی می کنه چنین چیزهایی هم انتظار میره.
  متاسفانه خیلی ها هم در تحقیق در باره اسلام سراغ قرائتها وتفسیرهای غلط میرن یا راه رو گم کی کنند.
  شما که تفسیر طبری رو می خونید به مقدمه کتاب هم سر زدید؟ خود مولف می گه که من هر حرفی دروغ و راست رو از مردم مختلف شنیدم و اینجا نوشتم و بقیه علما باید با استفاده از بررسی سند و راویان روایتها صحت اونها رو بررسی کنند. حرفی که از طبری نقل کردید سندش غیر معتبره. چطور وقتی خود مولف می گه تو کتاب من راست و دروغ روایت شده، شما هر روایتی رو ازش برمی دارید؟ دقیقا مثل آخوندهای شیعه که همین کار رو در مورد خلفای پیامبر و افسانه شهادت حضرت زهرا انجام می دهند. جالبه که داره همین مصیبت سر خودشون هم میاد!
  هر حرفی باید با سند صحیح زده بشه. یعنی باید روایت رو بیاری و بعد تایید صحت سند روایت از سوی علمای رجال رو هم بیاری. کاری که علمایی مثل علامه البانی و ابن تیمیه انجام دادند.
  اسلام روضه و امام زمان وچاه و سینه زنی و طالبانیگری و بسیجی گری اسلام نیست.
  آخوندها برای اینکه جنایات و امیال خودشون رو توجیه کنند خیلی دروغها به اسلام بسته اند. از ولایت و جانشینی که آنرا جایگزین شورای سقیفه (دموکراسی) کردند تا اما م زمان و روضه و صیغه. محمد از همه اینها برئ است و آخوندها از کلینی تا خمینی برای منافع خود حدیث جعل کرده اند که با علم حدیث و رجال صحیح قابل زدودن است ولی با چنین حرکتهای اصلاحی مقابله میشه.

  • 123 :گفت

   اگر واقعا به اسمی که برای خودت انتخاب کردی اعتقاد داشته باشی و بدونی که معنی واقعی سکولاریسم چی هست، به نظر من خیلی خوب هست و تو کسی هستی که در یک مملکت سکولار میشه در کنارت زندگی کرد هر چند که خودت را مسلمان بنامی.
   در ثانی محمد بن جریر طبری یکی از بزرگترین مورخین اسلامی به حساب می آید که حدود 200 سال بعد از محمد حضور داشته و به نقل از ویکی پدیا کتابهایش در واقع مأخذ عمده تمام کسانی واقع شده‌است که بعد از طبری به تألیف تاریخ اسلام اهتمام ورزیده‌اند. من قبول دارم که آنچه طبری نوشته نقل قول است و نمی توان به صحت آنها صدرصد باور داشت ولی اگر این چنین باشد به چه چیزی می توان اطمینان داشت . شما چطور با اطمینان می توانی بگویی که چه چیزی درست است؟ چطور می توانی بگویی دیگر مورخین در چه جایی درست گفته اند و در چه جایی نادرست؟ خود قرآن تقریبا 30 سال پس از مرگ محمد و در زمان عثمان ( که شیعه ها با او و دو خلیفه دیگر قبل از وی دشمن هستند ) جمع آوری شد و یکی از دلایل آن هم این بود که آنقدر نقل قول های مختلفی رواج پیدا کرده بوده که باعث دردسر شده بوده و جالب اینجا است که بسیاری از مورخین حتی شیعه معتقد هستند که قرآن کامل نیست و بخشهایی از آن حذف شده و بخشهایی از آن تغییر کرده است. تازه از اینها گذشته مگر قرآن چی هست؟ مگه اسلام چی هست؟ همین قران پر است از ضد و نقیض، پر از دعوت به خشونت ( که تقریبا در هیچ دینی به این شدت وجود نداشته ) و پر از داستانهایی است که اصولا ارتباطی به محمد نداشته و داستانهایی است از متون مسیحیت و یهودیت و . . . که یک نمونه از آن را ( تناقضات ) در بالا گفتم.
   شما چرا اینقدر نسبت به اینکه خود را مسلمان بنامید احساس وابستگی دارید و می ترسید از اینکه خود را از زیر بار این مرام و مسلک به شدت منحرف کننده برهانید؟ اسلام در بهترین شرایط و فقط در نظر کرفتن نقاط قوت آن شما را دعوت به کارهایی می کند که دیگر نظامهای اجتماعی مدرن و حتی دیگر ادیان هم این کار را کرده اند و می کنند ( یعنی برای برای اینکه این کارها را انجام دهید نیازی ندارید که خود را مسلمان بنامید)، اما در شرایط منفی و قرائت خشن آن شما را دعوت به خشونت و کشتار و اصولا نوعی فاشیسم مذهبی می کند که حتما باید از آن دوری کنید ( یعنی در هر حالت برای آنکه انسانی نرمال باشید نیازی به اسلام ندارید ). جالب است که اگر از یک مسلمان بپرسید که اسلام چه دارد و چه گفته که اینقدر خود را به آن وابسطه می دانید، می گوید: چون اسلام گفته دروغ نگویید، دزدی نکنید، تجاوز نکنید، . . . جوری صحبت می کند که انگار همه عالم می گویند دروغ بگویید، دزدی کنید، تجاوز کنید و فقط اسلام و مسلمین با آن مخالفند؛ تازه جالب است که دروغگوترین، دزدترین، متجاوزترین انسانها همین مسلمانان غزیز هستند. حتی اگر از شریرترین انسانها هم بپرسید که دروغ گفتن ، دزدی کردن ، تجاوز کردن . . . کار درستی است ، می گوید نه.
   صحبت من اصولا مانور دادن روی گفته های جریر طبری و یا دیگر مورخین و یا خود قرآن که به هیچ کدام آز آنها نمی توان اطمینان کرد نیست و اگر آنها را مثال زدم فقط برای این است که اگر مسلمان هستید بدانید آنچه به آن به عنوان اسلام اعتقاد دارید در بسیاری موارد واقعیت ندارد و گمراه کننده است و در بسیاری موارد می تواند شما را تبدیل به موجودی بسیار خشن و بی منطق نماید ( مانند سید علی خامنه ای ، جنتی ، طالبان ، ملاعمر ، بن لادن و . . . که همه خود را مسلمان معتقد می نامند )
   ذکر این نکته را لازم می دانم که نظر من نسبت به دیگر ادیان آسمانی هم تقریبا همین است.

 16. ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی ) گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند. :گفت

  ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند.

 17. ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی ) گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند. :گفت

  * ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند.

 18. kazemita :گفت

  این لینك یك چیز خوب داشت و اون اینكه می گفت «فكر كنید». این حرفش كه می گه مسیحیت آن قدر در مورد صحت حرفهای خودش پا فشاری ندارد برای من قابل هضم نیست. یعنی حداقل تاریخ مسیحیت این را نشان نمی دهد(دخالتهای كلیسا در علم، گالیله، قرون وسطا، …). یا مثلا كلیسای امروز(قرن بیست و یكم) هم دست از سر نظریه تكامل بر نمی دارد.

  علاوه بر این نكته ای كه مصاحبه گر در جواب داوكنیز كه خدا را زیر سوال می برد، می گوید حرف جالبی است: اینكه «جهان به سمتی می رود كه هر روز آدمهای بیشتری به خدا ایمان می آورند». او برای فرار می گوید مذهب نظامی زیاد شده است. غافل از اینكه خیلی از هموطنان مسیحی او كلی آدم را در جای جای دنیا به مسیحیت و اعتقاد به خدا می كشانند و این از روی زور و قدرت نظامی نیست. و مثلا اسلام در آمریكا از سریعترین نرخ رشد در میان مذاهب دیگر بهره مند است و هیچ كدام از اینها به زور انجام نمی شود.

  • 123 :گفت

   مسیحیت تا حدود 250 سال پیش که اروپایی ها دندان های آن را کشیدند عملکرد بسیار بدی داشت، ولی امروزه کاملا رام شده است. یا به عبارت دیگر اگر آنچه 250 سال پیش و قبل از آن وجود داشته مسیحیت بوده، آنچه الان وجود دارد مسیحیت نیست و بلعکس. در مورد اسلام هم همین طور است و اگر روزی دندانهای اسلام کشیده شود، من نمی دانم آیا هنوز باید آن را اسلام نامید یا یک چیز دیگر. در هر صورت سکولاریسم می تواند دندانهای این ادیان را بکشد وآنها را به موجوداتی رام و اهلی تبدیل کند.
   در مورد کسانی که در آمریکا و یا اروپا مسلمان می شوند هم باید بگویم اکثر این افراد از روی تفنن به اسلام یا دیگر مذاهب روی می آورند. یه روز دنبال بودایی ها میرن، یه روز دنبال آیین زی ( ZEN ) ، یه روز دنبال آیین سرخپوستان ، . . . و یه روز هم به دنبال اسلام .خیلی از آنها فقط دنبال یه چیز جدید هستند و در ضمن اسلام برای این افراد در حد حجاب داشتن و نماز خواندن است. ولی اگر روزی از آنها خواسته شود که برای اسلام دیگران را بکشند، دروغ بگویند ( تقیه کنند ) و . . . مطمئنا این کار را نخواهند کرد و یا اصلا اسلام را کنار می گذارند. در ضمن توی این کشورها کسی را برای کنار گذاشتن اسلام نمی کشند و به او مرتد نمی گویند. من مطمئن هستم اگر در ایران هم آزادی وجود داشته باشد جمعیت کثیری می خواهند یدنشان را از اسلام به چیز دیگر یا بی دینی تغییر دهند.

   • kazemita :گفت

    «مسیحیت تا حدود 250 سال پیش که اروپایی ها دندان های آن را کشیدند عملکرد بسیار بدی داشت، ولی امروزه کاملا رام شده است.»

    گرامی! مسیحیت «امروز» دست از سر علم بر نمی دارد. مثلا همان نظریه تكامل كه گفتم. یا اینكه در واتیكات تصمیم می گیرند كه آیا نظریه مهبانگ با الهیات تطابق دارد یا خیر(نقل قول از كتاب استفان هاوكینگ در مورد كنفرانسی در دهه هفتاد)

    «در مورد کسانی که در آمریکا و یا اروپا مسلمان می شوند هم باید بگویم اکثر این افراد از روی تفنن به اسلام یا دیگر مذاهب روی می آورند.»

    شرمنده ولی این یكی رو احتمالا ندونسته نظر دادید. من خودم در دانشگاه با یكی از این دوستان هم اتاقی بودم. طرف سفید پوست آمریكایی بود كه در یك خونواده محافظه كار (بخوانید طرفدار جرج بوش، دارای اسلحه های فراوان، و البته بسیار مودب) بزرگ شده بود. بنده خدا وقتی كه اومد یو سی ال ای اول در درس تاریخ با اسلام آشنا شد. بعد رفت عربی یاد گرفت. بعد از چند تا كشور مسلمان بازدید كرد. بعدش هم اسلام آورد. الان از مسلمان شدن او حدود هفت هشت ده سالی می گذره. یك زن مسلمان هم گرفته و در بسیاری امور (مثل نماز اول وقت و رعایت آداب اسلامی) در خوابگاه از منی كه این سطور را می نویسم مقید تر بود. هیچ تفننی در اسلام نیست برادر؛ مخصوصا با نماز و روزه و مشروب نخوردن و … .

    • 123 :گفت

     دوست عزیز مسیحیون در دوران قرون وسطا جنایاتی انجام داده اند که دست کمی از مسلمانان ( چه در گذشته و چه در حال ) نداشته و ندارد. هزاران نفر را به منظور تطهیر زنده زنده در آتش سوزاندند، انسانهای بسیاری را به جرم کافر بودن به قتل رساندند، شکنجه ها و وحشی گریهایی که مسیحیون تا قبل از انقلابهای ورود اروپا به عصر صنعتی شدن انجام داده اند ، خود تاریخی طولانی و سیاه است. اما امروزه دیگر کسی را مانند مسلمانان به جرم کافر بودن سر نمی برند ( یعنی نمی توانند سر ببرند )، دست و پای کسی را مانند مسلمانان قطع نمی کنند ( یعنی نمی توانند قطع کنند )، کسی را به جرم خروج از دین و کافر شدن و مرتد شدن مانند مسلمین به قتل نمی رسانند ( یعنی نمی توانند به قتل برسانند ) و . . . منظورم از رام شدن این است.
     یکی از مهم ترین اصول لیبرال دموکراسی آزادی بیان است. مطمئناً آنها با بعضی از مسائل علمی مدرن ( سلولهای بنیادی، سقط جنین، گفته های استیون هاوکینگ در این رابطه که این دنیا برای به وجود آمدن احتیاجی به خدا ندارد . . . ) و یا بعضی از تغییرات اجتماعی و فرهنگی مخالفت می کنند. این که خشونت نیست. شما هم ممکن است در خیلی موارد با دیگران هم عقیده نباشی، اما اجازه نداری به زور عقاید خود را به دیگران تحمیل کنی. ولی مسلمین این چنین نیستند. هنوز جایزه کشتن سلمان رشدی بر قرار است. هنوز تعداد زیادی توسط طالبان سر بریده می شوند. هنوز در کشورهای مسلمان دست و پا می برند ، سنگ ساز می کنند، . . .
     در مورد تفننی مسلمان شدن گفتم «اکثراً». بعلاوه اینکه کسی دوست دارد نماز بخواند، روزه بگیرد، زنش با حجاب باشد، به حج برود، . . . هیچ اشکالی ندارد . زندگی خودش است. اما به احتمال بسیار زیاد هنوز هم همانطور که گفتی مودب است و منطقی و حاضر نیست اگر مسلمانی را دید که جدیدا مسیحی شده تکفیر کند و به قتل برساند.
     در ضمن منظورت را از اینکه گفتی: » یك زن مسلمان هم گرفته و در بسیاری امور (مثل نماز اول وقت و رعایت آداب اسلامی) در خوابگاه از منی كه این سطور را می نویسم مقید تر بود » را نفهمیدم. یعنی چی مفید تر بود . تو در چه موردی مفید بودی که او از تو مفیدتر بود؟
     همچنین اینکه گفتی: » هیچ تفننی در اسلام نیست برادر؛ مخصوصا با نماز و روزه و مشروب نخوردن و … » اشتباه است. من مسلمانان زیادی دیده ام و می بینم که نماز می خوانند ، روزه می گیرند ، مشروب می خورند ، به حج می روند ، ریش دارند ، زنا می کنند ، و خیلی کارهای تفننی دیگر . مطمئن هستم اگر روزی در ایران هم تغییر دین آزاد بشود ، انوقت ایران دیگر جزو کشورهای مسلمان نخواهد بود.

     • kazemita :گفت

      -مقید تر (با قاف) نه مفید تر.

      -تفننی در تقید به اسلام نیست كه این دوست آمریكایی ما این قدر پا سفت به آن چسبیده است(پس از اسلام آوردن مشروب و دوست دختری در كارش نبود. هر روز ۵ بار وضو مجبور بود وضو بگیرد و نماز بخواند. سالی حداقل یك ماه روزه بگیرد و …). این را در جواب این جمله شما گفتم كه فرمودید «در مورد کسانی که در آمریکا و یا اروپا مسلمان می شوند هم باید بگویم اکثر این افراد از روی تفنن به اسلام یا دیگر مذاهب روی می آورند.”

 19. Zeus :گفت

  Khatab be «Farhange Moteraghi»

  kam avordi ,chera fohsh midi. hamin neshoon mide ke chedar mosalmoonha b mantegh hastand

  Dini ke bache bazi , barde dari , va tabeez bar digaran ro tashvigh mikone ,jaee dar donyae emruz ro nadare.Ya eslam bayad reform beshe ya dar deraz moddat faghat az bein khahad raft.

  ager khodet ham oonjat sookhteh ,be ghole mahmoud mongol roosh ab beriz!!

 20. عارف :گفت

  میزان کشته های آمریکا در کشورهای مختلف از جمله عراق و افغانستان و جاهای دیگه به مراتب بیشتر از کشته های برخی درگیری های مذهبی است که البته اونها هم خوب نیست
  میزان خشونت در کشورهای غربی بیشتر از کشورهای اسلامی است ولی فقط یک نکته این وسط هست و اون اینکه رسانه ها ی دنیا دست صهیونیست هاست و از بس اونها ترویج کردند که مسلمونها تروریستند باورمون شده در حالی که طبق آمارهای رسمی ، بیشترین گروه های تروریستی مربوط به غیر مسلمانانه
  همه چیز هم از رشد اسلام در دنیا حکایت داره
  روز به روز بر تعداد مسلمانان در اروپا افزوده می شود و روزی فراخواهد رسید که اسلام ، دین نخست جهان خواهد شد
  حال باید از این آقا پرسید چطور ممکنه چیزی که شیطانیه و ایشون نسبت به آیندش بدبینه ، اینجور رشد کنه؟

  • vision :گفت

   به ازای هر غیر مسلمانی که به اسلام وارد می شود صدها نفر مسلمان از اسلام خارج می شود، ولی چون در اسلام عزیز مجازات ارتداد مرگ است این خروج ها مشخص نیست.مثلا ما که در کشورهای مسلمان و از پدر و مادر مسلمان متولد می شویم همگی جز جمعیت مسلمانان محسوب می شویم که مشخصا دروغ است.
   در کشورهای آزاد شما به صرف داشتن پدر و مادر مسیحی (یا هر دین دیگر) جز پیروان آن دین محسوب نمی شوید و باید به آن اعتقاد داشته باشید . ولی در اسلام همه چیز دروغ و فریب است.همین حالا در ایران 75 میلیونی (که تقریب تمامی جمعیتش جز مسلمانان محسوب می شند) فکر می کنید چند نفر واقعا به اسلام معتقدند؟

 21. bozmajje :گفت

  یکی‌ از چیزهایی که فکر می‌کنم لازمه یاد بگیریم که کنار بذاریم این عادت عیب گیری از دیگران هست. تا یکی‌ میگه بابا این مسلمونها خیلی‌ بیرحم هستن، جواب میاد که مگه هیتلر این همه آدم نکشت. اگر بگی‌ اسلام دعوت به سر بریدن نامسلمونها میکنه، سریعاً میگن مگه مسیحی‌ها آدم آتیش نمیزدن. این نه اینکه مختص به مسلمونها باشه. من یکی‌ از فامیلهام قبلان توده یی بود. یادمه یک بار باهاش صحبت میکردم که استخراج بیرویه نفت توسط اتحاد شوروی در سیبری یک چالش عظیمی‌ در طبیعت اونجا به وجود آورده. سریعاً برگشت گفت مگه حادثه نفتکش والدز در آلاسکا یادت نمیاد؟ اونجا آمریکایها مقصر بودن. بهش گفتم: مگه نه اینکه شوروی سوسیالیستی بسیار بهتر از آمریکای امپریالیستی هست؟ پس چرا اصلا مقایسه میکنی‌؟ اینکه آمریکا اعتنائی به محیط زیست نمیکنه چیز جدید و عجیبی‌ نیست. اونها سرمایه داری هستن و فقط پول براشون مهمه. اما شوروی میگه ما مثل اونها نیستیم، ما برتریم. پس آدم حق داره بپرسه اگر برترین پس چرا محیط زیست رو خراب می‌کنین.

  همین سوال رو از مسلمونها هم میشه کرد: مگه نه اینکه اسلام کاملترین دین هست و به همین دلیل هم دیگه قرار نیست دینی بعدش بیاد؟ خوب از یک دین تحریف شده یی مثل مسیحیّت اصلا انتظاری غیر از کشت و کشتار نیست. اما شما مسلمونها که اینهمه ادعا دارین چرا هنوز آدم سر میبرین؟

 22. مریم :گفت

  یکی از زیباترین و پر معنا ترین تعاریف اسلام را عبید زاکانی ارائه داده است.
  از عبید زاکانی پرسیدند اسلام چگونه دینی است؟ وی پاسخ داد :
  اسلام دینی است که وقتی بخواهی در آن وارد شوی سر آلتت را می برند و وقتی بخواهی از آن خارج شوی سر خودت را!

 23. مهدی :گفت

  هر دین الهی و یا هر مکتب بشری که برای خود حق سلب حقوق دیگران را بدهد نهایتاً به سرنوشت حکومتهایی نظیر بنی امیه و بنی عباس و جمهوری اسلامی خودمان و یا حکومت استالین و هیتلر مبدل خواهد شد. متاسفانه قرائت غالب از دین اسلام حتی در بین ما مسلمانان چنین است که هر که غیر ما اعتقاد داشته باشد را محکوم به انحراف و تباهی میدانیم. آیا شده که حتی برای یک بار هم که شده از خود بپرسیم که آیا واقعاً ما آزادانه اعتقادات دینی خود را پذیرفته ایم و آیا پذیرش ما برای دیگران هم این اجبار را دارد که آنها نیز چنان اعتقاداتی را بپذیرند! آدمهای متفاوت تجارب فکری و معنوی متفاوتی دارند. حقیقت هم در گرو هیچ کس و هیچ چیز نیست. اینکه فقط ما درست می گوئیم و فقط ما حق داریم اساس فاشیسم است. هیچ طور هم نمی توان اینرا پنهان کرد. دوستان را به این نکته توجه میدهم که از مهمترین عواملی که سبب گردید تجربه هیتلر و استالین با وجود فراهم بودن زمینه مناسب ، برای سالیان تکرار نشود تعهد کشورها به منشور جهانی حقوق بشر بود. لطف نموده و در صورت امکان آنرا مطالعه بفرمایند.

 24. رسوا :گفت

  درود.
  خواهشا سانسور نشود.
  باید عرض کنم از ته دل علاقه مند هستم که همین الان یه شکم سیر برینم به اسلام و در واقع به خدا. یعنی من دوس دارم برینم به هیکل خدا.

  اما چون محیط فرهنگیه نمی کنم این کار رو.

  اما یه چیزایی میگم گوش کنید. منی که میبینی، تا 20 سالگیم نماز شب خون بودم. قرآن رو حداقل 7 بار کامل خوندم. یه چند تا کقاله در مورد اعجاز ادبی قران دارم. شب هام آلوده به نام خدا بود. خلاصه خیلی….

  اینی که الان هستم نتیجه ی تنهایی هام و تفکرات دردآورم و فهمیدن اشتباهاتمه که در ازدواجی موفق با کتاب های ممنوعه به این بالندگی رسیده.

  ادیان به قول اون دوستمون برای کنترل جامغه بوئن. الان جواب نمیده این ادیان قدیمی. الان یه چیزی مثل سکولاریسم بهتر جوابگوی جامعه ی انسانی ماست.

  در مورد اسلام باس بگم، اینایی که میگن ریشه کنی، ناشی از درد ها و رنج هایی است که از دست اسلام کشیده اند و می کشند. یه سری ه مبه خاطر حس ناسیونالیسم و میهن دوستی از بلایی که اسلام سر ایران آورد ناراحتن و دوس دارن اسلام نباشه. اما به نظز من اگه هر مسلمونی کلاشو قاضی کنه و دینشو تو خونش واسه خودش داشته باشه، یعنی فقط قسمت فرادی دین رو اجرا کنه، نه فضولی هایی که دین اسلام و یا مسیحیت یا هر دین دیگه ای در زندگی اجتماعی انسان و همچنین زیر شلوارش کرده رو بذاره کنار، همه بهتر می تونیم با هم کنار بیایم.

  البته ناگفته نماند که هیچ کدوم از این ها به این آسونی نیست و یه جورایی خیلی ایده آله. این نحث ها هم نتیجه ی خاصی نداره. بهتره تلاش کنیم که سطح زندگی و رفاهمون رو بالاتر ببریم تا هیچ کس نتونه خایمونو هم بگیره.

  خیلی دوس دارم فحش بدم به خیلی چیزا، اما بی خیال می شم، چون فحشامو اینجا:www.roooh.blogsky.com دادم. اینم یه تبلیغ واسه خودم که پپسی کولا بود. اوه یه.

  شاد باشید

 25. کیرم در اسلام ناب محمدی .کیرم لای پستونای مادر امام حسین .کیرم توی حلقوم فاطمه زهرا و کیرم تو خار مادر پیروان این ادیان شیطانی.من کیر میکنم تو دهن تک به تک مادر بسیجی ها کیرم تو دهن رهبر کیر میر حسین موسوی تو کس مادر مخالفانش.کیر پروفسور میرزایی تو کس ننه همتون ای سران نظام کیرم لای کون دختر رفسنجانی کیرم تو حلقوم ممد خاتمی کونی درود بر میر حسین

 26. سپیده :گفت

  ما ایرانی ها واقعا بد بخت شدیم.اون موقع که ما تو کشورمون شاه فقط 1 همسر داست و حقوق بشر داشتیم , اعراب تو کشورشون اب بزور پیدا می کردن که بنوشن وقتیم که کشور عزیزمون بدلایلی توسط اعراب فتح شد همون امام علی که الان به اندازه ی خدا برامون بزرگش کردن فرق و تفاوت ارزش لباس طلا با لباس نقره رو نمیدونستن.
  اما حالا ما بدون هیچ تفکر و تحقیقی دنباله رو این نادایان هستیم.(ائمه ی نادان)

 27. Arash :گفت

  این داوکینز فقط احمقی بی حیا و بی شرافت است نه بیشتر.مثلا میگوید فایده دین واعتقاد به خدا چیست در حالیکه بسیاری از زندانیها در همه جا به خدا اعتقاد دارند ? خوب این بی شرف احمق بی
  حیا نمیگوید مگر در همان زندان ها عده ا ی کافر زندانی نیستند ?!! پس فایده کفر چیست ?!
  تمام فهم وشعور و منطق و شرافتش را از همین نمونه بفهمید.

 28. حبيب ساسان :گفت

  دلائل قوى بايد و معنوى
  نه رگهاى گردن به حجت قوى
  ما ايرانى ها وقتى زورمون به خر نرسه پالنش را ميزنيم ، حالا هم چون تا حالا زورمون به اخوندها نرسيده حمله به اسلام ميكنيم ( من نگويم خدمت زاهد گزين يا ميفروش هر كه حالت به كند در خدمتش چالاك باش ) زمان شاه از اين دين يعنى اسلام ميگفتند پيرزنى هر روز سر پيغمبر خاكستر ميريخت پيغمبر معترض نميشد و يا امام حسين بر عليه ظلم حاكم قيام كرد ولى حالا به اقاى خامنه اى توهين كنى اعدام ميشوى و امام حسين هم مظلوم بود ، حالا اگر لائيك بشيم مملكت درست ميشه چرا كره شمالى نشد ، شوروي سابق و خيلى كشورهاى ديگه كه اعتقادات دينى ندارند هم كشور و ملت خوشبختى نيستند ، انگليسى ها خيلى مذهبى و خرافى هم هستند ايا كشور عقب افتاده اى است؟اشكال از خود ماهاست بى سوادى يقه ما را گرفته سواد هم مدرك نيست دركه ، رهبران فكرى مملكت كه بايد ملت و كشور را هدايت كنند متاسفانه درك درستى ندارند ، تو همين چند سال اصلن نفهميديم راى چيه به كى بايد رأى داد و شناختى از كانديدها نداشتيم ، ضمن اينكه شوراى نگهبان ميگفت به اين تعداد رأى بديد عين بچه حرف گوش كن گِله وار براى راى صف ميبستيم ما ملت براى تماشاى دار زدن صبح زود ميرويم تا جا بگيريم ، تا ما درست نشيم هيچ چيز را نميتونيم عوض كنيم اشكال از ماست گردن دين نندازيم

 29. بی نام :گفت

  با سلام
  بی نام هستم
  بگوييد به خداوند و به آنچه بر ما نازل كرده و به آنچه بر ابراهيم و اسماعيل و اسحاق و يعقوب و فرزندان (او) نازل كرده و به آنچه كه به موسي و عيسي و پيامبران از سوي پروردگارشان (الله) داده شده ايمان آورديم. هيچ فرقي بين هيچ يك از آنها نمي گذارييم و بر او (الله) تسليم هستيم. (بقره:136)
  (ذات)خداوند مبري از آنچه است كه توصيفش مي­نماييد (صافات :159)
  هيچ چيزي مانند خداوند نيست(شوري:11)
  پس براي خداوند مثالي نزنيد (نمل :74)
  (اي پيامبر) بگو، او(الله) خدايي واحد است. الله بي نياز است (داراي ضعف و نقص نيست). نه زاييده شده است ونه هرگز فرزندي خواهد داشت . و براي او هيچ همتا (همانندي) نيست. (اخلاص :4-1)
  هيچ چيزي مانند خداوند نيست (شوري:11)
  لله (خداوندي است) كه هيچ خدايي جز او كه زنده و پايدار است، وجود ندارد. هرگز كسالت و خواب او را فرا نمي گيرد. براي اوست آنچه در آسمانها و زمين است … (بقره :255)
  و توكل كن به(خداوند) زنده اي كه هرگز نمي ميرد و(پس) به پرستش او تسبيح گوي (فرقان :58)
  سرها همه در برابر آن زنده پاينده به تواضع فرود آمده است، اما بيچاره آن كس كه با خود ستمي همراه آورد (طه :111)
  همانا خداوند بر نهان آسمانها و زمين آگاهي (كامل) دارد و همانا او بر درون سينه ها (نيز) آگاه مي باشد (فاطر :38)
  بر خدا هيچ چيز پوشيده نيست، نه در زمين، نه در آسمان. (آل عمران :5)و كليد هاي غيب نزد او (الله) است، (کسي) جزء او(خداوند) آن (غيب) را نمي داند و آنچه در خشكي و دريا هست او مي داند، و هيچ برگي فرو نمي افتد مگر او بر آن آگاه است، و هيچ دانه اي در ظلمت هاي (زير) زمين نيست (كه او بر آن آگاه نباشد) و هيچ تر و خشكي نيست مگر اينكه در كتاب روشنگر (مكتون الهي) نباشد.(انعام :59)
  همانا خداوند بر نهان آسمانها و زمين آگاهي (كامل) دارد و خداوند بر اعمال شما بينا است. (حجرات :18)
  يا نمي دانند كه خداوند (آنان) را مي بيند؟! (علق :14)
  همانا اگر دانه خردلي در درون صخره اي باشد، چه در آسمان ها، يا در زمين باشد، خداوند آن را (در محاسبه) خواهد آورد. همانا خداوند بسيار لطف كننده و آگاه است. (لقمان :16)
  هيچ برگي فرو نمي افتد مگر آنكه خدا بر آن آگاه است. (انعام :59)
  (خداوند) به انسان آنچه هرگز نمي دانست، آموخت. (علق :5)
  (ملائكه)گفتند تو(اي خداوند) پاك و منزّهي، براي ما هيچ علمي وجود ندارد مگر آنچه تو ما را به آن علم دادي. همانا تو بسيار دانا و حكيم هستي (بقره :32) ه شما علمي داده نشده مگر بسيار كم (و جزيي). (اسراء :85)
  همانا علم (فقط) نزد خداوند است (احقاف : 23)
  و (خلق) به چيزي از علم او (خداوند) احاطه نخواهد يافت مگر به آنچه او بخواهد (بقره 255)
  ملك آسمانها و زمين و آنچه در آن است متعلق به خداوند است و او بر همه چيز توانا است. (مائده :20)
  همانا امر او (خداوند)، هر گاه چيزي را اراده كند، مي گويد بشو، مي شود. (يس :82)
  اي موجودات (و مردم) همة شما به سوي خداوند نيازمنديد و خدا بي نياز ستوده شده است. (فاطر:15)
  تو (اي خداي من) بهترين «رزق دهنده» هستي (مائده :114)
  (خداوند) بهترين «سرپرست» و بهترين «ياور» است. (انفال :40)
  همانا او (خداوند) آمرزنده «فزوني بخش» است (فاطر :30)
  · او بسيار «لطف كننده» و «آگاه» است (انعام : 103)
  · او بهترين «حاكم» (حكم كننده) است (اعراف :87)
  · خداوند به بندگانش «رئوف» است. (بقره :207)

  · همانا او (خداوند) «توبه پذير» و بسيار مهربان است (بقره 37)
  دست خداوند ما فوق تمام دست هاست (فتح :10)خداوند نور آسمانها و زمين است. (نور :35)

  (ذات) خداوند از آنچه توصيفش مي كنيد مبري است (صافات :159)

  · خداوند از آنچه براي او شريك مي پنداريد منزه است (حشر :23)
  اوست آن خداي يكتايي كه جز او خدايي نيست، او (خدائيست) كه آگاه به آشكار و نهان است، اوست كه رحمان و رحيم است. اوست آن خداي يكتايي كه جز او خدايي نيست، (او) سلطان مقتدر عالم است. و از هر نقصي سالم است. (او بر هستي) ايمني بخش است. (او) نگهبان جهان و جهانيان است. (او) قاهر با جبروت و عظيم بزرگوار، و منزه است. خداوند از هر آنچه براي او شريك پنداريد منزه است. اوست خداي آفريننده عالم و پديد آورندة جهان و جهانيان است. (اوست) نگارنده صورت مخلوقات، او را نام هاي نيكو بسيار است. (حشر :24-22)

 30. Mohammad hamed :گفت

  سپاس فراوان

 31. انسان آزاد اندیش :گفت

  درود بر اندیشمند بزرگ ریچارد داوکینز ، فرق جامعه ی اروپا با جامعه ی اسلام این است که در جوامع اروپا بر حسب معیارهای اخلاقی و علوم انسانی فرهنگ سازی کرده اند ولی در جوامع مسلمان بر حسب آموزه های دینی ، این را باید ذکر کرد دین بر پایه ی ثابتات هست ولی در بر پایه متغیرات و دلیل تمام بدبختی های جوامع انسانی دین هست، دین حاصل نادانی انسان است ولی علم حاص دانایی و هوش انسان است ، زمانی که انسان دلایل وقوع حوادث طبیعی را نمی فهمید به عنوان مثال هنگام وقوع زلزله یکسری سواستفاده کنندگان دینی وجود داشتند که می گفتند خدایان از شما خشمگین شده اند بیاید برای خدایان قربانی کنید و چون هر حادثه ی طبیعی تمام می شود و بعد از اتمام زلرله می گفتند بنگرید الان دیگر خدایان از شما خشمگین نیستند

 32. محمد :گفت

  متاسفانه بعضی از دوستان اومدن و مذهب های مختلف رو با هم مقایسه کردند که کدوم یکیشون بیشتر تو جهان ظلم و ستیز داشتن در حالی که یهود و شیعه و مسیحی همگی بالاخره از یک دینی تبعیت میکردن و مشکل اصلی همین دین و اعتقادی هست که اکثریت انسان های روی زمین دارند بجز اقوام کمی که شامل بعضی سرخپوستان و قوم هایی که کوچک هستند و از هیچ دینی تبعیت نمیکنن از ابتدای زندگی آزادی اندیشه دارند مشکلی با جنسیت و اعتقاد ندارند مهمترین اعتقادی که باید باشه اعتقاد به انسانیت و انسان بودنه اصلا انسان یعنی چه؟ خدای هرکسی درون عقل و خرد خودش نهفته شده نه میتونه اعتقاد رو از کسی بگیره نه میتونه اون رو تقلید کنه

 33. Andi :گفت

  همانطور كه اديان و بخصوص اسلام با تبليغ اعتقادات خرافي براي مؤمنين به حقيقت تبديل كرد براي از بين بردن
  دين و خرافات با يد عليه كذب بودن انها هم تبليغ كرد
  و نبايد به اسم محترم شمردن پيروان انها كه كوركورانه
  اعتقادات خرافي مانند وحي الهي يا كتاب خدا و از اين قبيل
  طبعأ تروريسم در جهان از اين اعتقادات پوچ نشأت مي گيرد
  بايد مسخره بودن دين را به پيروان انها فهماند براستي اگر پوچ بودن دين اشكار شود نه تروريسمي در جهان مي ماند نه
  خشونت

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s