تمام خیانت های خاتمی

محمد خاتمی در ابتدای پیروزی انقلاب نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان شد(نقش فعلی حسین شریعتمداری) و مسئول حمله های مطبوعاتی و رسانه ای به ملی مذهبی ها و لیبرال ها بود.او نقش بسیار مهمی در به حاشیه راندن و سپس حذف ملی گراها از قدرت داشت.برایش فرقی هم نمی کرد، بازرگان باشد یا سازگارا.ملی گراها و لیبرال ها باید حذف می شدند چون منویات ولی فقیه در این راستا بود.

پس از دو دوره وزارت ارشاد در دهه های 60 و  70که در آن سیاست های تند مذهبی و حذف هرگونه بینش دیگر را دنبال کرد، در در سال 76 با وعده اصلاحات سیاسی و اجتماعی به ریاست جمهوری رسید.اما از همان ابتدا نشان داد که خود را نوکر ولی فقیه می داند و نه مردمی که به او رای دادند.

در سال 1378 حادثه کوی دانشگاه اتفاق افتاد و خاتمی مجبور بود میان جوانان و رهبر که دیگر به حداکثر اصطکاک رسیده بودند یکی را انتخاب کند.پس دستمال یزدی اش را برداشته و به خدمت ولی فقیهش شتافت.خاتمی در حادثه کوی دانشگاه قلطعانه از موضع رهبر حمایت کرد و تظاهر کنندگان را مشتی آشوبگر و ضد اسلام نامید.

در دوره دوم ریاست جمهوری ختمی تضاد میان اصولگرایان و خواسته های مردمی به نهایت رسیده بود.دیگر همه می دانستند که  ادامه این وضعیت ممکن نیست و خاتمی باید از میان کرنش مستمر در برابر رهبر و  وفاداری به آرمانهای کسانی که به او رای دادند یکی را انتخاب کند.اصواگرایان از طریق رهبر سیاست های خود را به دولت و مجلس تحمیل می کردند و آشکارا مردمی را که با مشارکت اجتماعی سعی در احقاق مسالمت آمیز خواسته هایشان را داشتند تحقیر می کردند.مجلس ششم بر خلاف خاتمی بر خواسته های مشروع مردم اصرار می کرد و به همین دلیل  مورد خشم ولی فقیه قرار گرفت.بسیار از نماینده های مجلس از طریق قوه قضاییه تحت امر رهبر به دادگاه کشیده شدند چون بر خلاف خاتمی بر وعده هایی که به مردم داده بود پایبند بودند.و خاتمی سکوت کرد.

در این شرایط عده بسیار از نماینده های اصلاح طلب مجلس از خاتمی خواستند که تدارکاتچی رهبر نباشد و اگر نمی تواند به وعده هایی که به مردم داده عمل کند به نشانه اعتراض استعفا دهد.اما خاتمی نپذیرفت.در این هنگام گروهی از نماینگان طرح موسوم به «عبور از خاتمی» را مطرح کردند چون اعتقاد داشتند که خاتمی دیگر صلاحیت رهبری جنبش اصلاحات را ندارد، اما این طرح با حمایت اکثریت اصلاح طلبان مواجه نشد.

در سال 1382 شورای نگهبان تحت امر رهبر تقریبا تمامی نمایندگان مردمی مجلس و سایر کاندیداهایی که افکار عمومی را نمایندگی می ردند برای انتخابات مجلس هفتم  رد صلاحیت کرد.صحبت از رد صلاحیت  بیش از 3000 کاندیدای اصلاح طلب و حدود 140 نماینده مجلس ششم است.

نمایندگان مردم از خاتمی خواستند این انتصابات مضحک را برگزار نکند.(مسئول برگزاری انتخابات وزارت کشور است که توسط دولت کنترل می شود) و خود در مجلس متحصن شدند.اما خاتمی اعلام کرد که خود را نوکر و کارگزار ولی فقیه می داند نه مردم واگر منویات رهبر بر این جهت قرار گرفته که انتخابات را به این شکل برگزار کند او اطاعت می کند.

و حالا… مردمی که در سال 88به او گفته هایش اعتماد کردند و پس از یک دوره قهر سیاسی حاضر شدند دوباره در انتصابات نظام شرکت کنند، و پس از تقلب مضحک در انتخابات آن را برنتافتند و از رایشان دفاع کردند، از جانشان ماییه گذاشتند باید از دیکتاتور عذرخواهی کنند! که چرا از حقشان دفاع کردند، چرا به تقلب اعتراض کردند، چرا حاضر نشدند عروسک خیمه شب بازی رهبر باشند،که چرا دیگر نمی خواستند برده باشند.

آری چون جناب تدارکاتچی می گوید! مادران داغدار باید به دستبوسی دیکتاتور بروند و عذرخواهی کنند که چرا خواستار محاکمه قاتلین فرزندانشان شدند، که چرا از خون فرزندانشان نگذشتند.

ستوده ها و مصطفیی ها باید از ولی امر مسلمین جهان عذرخواهی کنند که چرا به دفاع قانونی از زندانیان سیاسی پرداختند…

بله ! چون خاتمی این را می خواد.او هرگز برای خواست مردم در برابر دیکتاتور نخواهد ایستاد.مشکل او و امثال او تنها شخص احمدی نژاد است که جای آنها را به عنوان تدارکاتچی در نزد ولی امر گرفتند.و حالا خاتمی جایگاهش را پس می خواهد.و حاضر است هر خفتی را تحمل کند تا آن را پس بگیرد

Advertisements

دربارهٔ vision

آزادی برای همه آزادی بیان بی حد و مرز نفی استبداد و تحجر و البته نفی هر دیکتاتور و دیکتاتوری
این نوشته در سیاسی-اجتماعی ارسال شده و با , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

11 پاسخ برای تمام خیانت های خاتمی

 1. درود بر تو دوست عزیزم
  تحلیلتان فوق الهاده کامل و به جا بود
  پیروز باشی

 2. ali :گفت

  تحلیلت را خواندم .کمی هم به فکر فرو رفتم وبسیار برایت متاسف شدم .چرا که تو و امثال تو یا جزو ارتش سایبری سپاه هستی و یا یک دونده سرعت که میخواهی طی 10 ثانیه به هدفت برسی .دوست من ضربه ای که تو و همفکریانت به جریان دمکراسی خواهی ایرانیان وارد نمودهای بسیار شدیدتر از امثال اراذل و اوباش بسیجی و اربابان انها میباشد .اقای خاتمی یکی از روشنفکرترین اخوندهای ما میباشند که اگر من و تو و امثالل گنجیها کمی پر حوصله بودیم،میتوانستند بسیار موفقتر باشند و در نتیجه اعجوبه ای مثل احمدی نژاد ظهور نمیکرد.اقای محترم همانطور که اقای خاتمی میفرمایند،دموکراسی هدفی است که نیاز به دونده استقامت دارد نه ادم عجول و هیجانزده ای مثل تو.تاریخ ثابت خواهد کرد که اقای خاتمی حق بسیار سنگینی بر گردن ما و جنبش دمکراسی خواهی ایران دارد. زنده باد جنبش سبز ایران وخادمان بزرگوارش

  • سیاوش سبز :گفت

   تو اصلا هنوز الفبای سیاست رو بلد نیستی اومدی اینجا نظر میدی؟
   تو با این افکار ابلهانه با اون رهبر خائنمون به هیچ جا نمی رسید بچه هامونو تو خیابونا کشتن تو کجا بودی ؟ تو اصلا شعور سیاسی نداری بیخود میکنی میای نظر میدی؟ خاتمی ی مهره ی سوختس هم برای نظام هم برای ما که روزی سرو دست میشکوندیم واسش، توی تازه به دوران رسیده چی میفهمی که اومدی ساز مخالف میزنی ؟ کسی که یک بار خیانت کند بار دیگر آن را آسان تر انجام میدهد، خاتمی 18 تیر بهمون خیانت کرد 88 خیانت کرد و امسال هم خیانت کرد او خائنی بس بزرگ است که فراموش شدنی نیست.
   شما برو اول آگاهیتو ببر بالا بعد بیا نظر بده جوجه فوکلی مدعیه ساسی

 3. علی ایراندوست :گفت

  تحلیل روشنگرانه ای است. خاتمی یک جنایتکار رذل و قاتل است. او در کنار خامنه ای و احمدی نژاد و خمینی پلید جنایتکارترین اراذل و اوباش تاریخ میهن ما هستند.
  مرگ بر خامنه ای و خاتمی و لعنت بر خمینی

 4. دوست :گفت

  سلام ویژن عزیز
  مدتی پیش توی بالاترین یه کامنت گذاشته بودی که تمایل داری برای کسایی که ساندیس خور و همچنین حزبل نیستن دعوتنامه بدی. اون زمان گفتم احتمالا سیل «منم میخوام» سرت خراب شده. گفتم یه کم بگذره، بعد ازت خواهش کنم اگه انرژی کافی داری و از دوستات هم کسی دعوت نامه لازم نداره، یکی برای من بفرستی.
  ایمیل ِ کاریم رو برات گذاشتم. اگه تصمیم گرفتی منو بیشتر بشناسی بهم ایمیل بزن.

  اگه لطف کنی این کامنت هم پاک کنی بهتره، چون فضای پست و بلاگت رو منحرف میکنه.

  پیشاپیش ازت ممنونم

  • vision :گفت

   آدرس وبلاگتون رو(اگه دارید) بدید تا ببینم و دعوتنامه رو بفرستم
   اگر وبلاگ ندارید ای-میل فیسبوکتونو بدید تا برم صفحه فیسبوکتو ببینم و بعد می فرستم.
   شرمنده برای این همه حساسیت.آخه اصلا دوست ندارم باعث ورود اعضای ارتش سایبری به بالاترین بشم.

   • دوست :گفت

    سلام
    ممنون از جوابتون.
    لطف کنین یه ایمیل به این آدرسی که براتون گذاشتم بزنین. اونجا من آدرسم رو خصوصی بهتون بدم.
    با تشکر فراوان از لطفتون.

    • vision :گفت

     نیازی نیست.شما همین جا که ایمیلت (همون ایمیل فیس بوکت)رو وارد کنی منتشر نمی شه
     اگر وبلاگ دارید هم که خوب منتشر شه به نفعتونه.بازدیدکننده اش زیاد می شه!
     ا

 5. دوست :گفت

  سلام دوباره
  من صفحه ی فیس بوکم رو غیرفعال کردم چون اخیرا برادرم زیاد ایران میره و میاد. الان بازش میکنم که شما ببینیدش . دوباره می بندمش.
  ممنون از لطفتون

  • vision :گفت

   دعوتنامه رو فرستادم به همین ایمیل.
   ببخشید از اینکه مته به خشخاش می ذارم.آخه ساندیسی ها زیاد شدن تو بالاترین
   راستی اگه تو inbox نبود spam رو هم چک کن.بعضی موقع ها اشتباهی می ره اونجا.یه میله به اسم بالاترین که یه امتحان 20 سواله می گیره و بعد عضو می شید.
   اگر ظرف یک روز نیومد منو خبر کنید که دوباره بفزستم

   • دوست :گفت

    تشکر فراوان از لطفتون. دریافتش کردم.
    اگه برای رجیستر کردن مشکلی داشتم مزاحمتون میشم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s