کتاب از سکس تا فراآگاهی از اشو: سکس سروری مقدس است که مذاهب آن را آلوده کردند+لینک دانلود

تا زمانی که طبیعی بودن سکس با تمام قلب پذیرفته نشود، هیچ کس نمی تواند کسی را دوست بدارد. می خواهم به شما بگویم که سکس الهی است. انرژی سکس الهی است، انرژی خدایی. برای همین است که این انرژی می تواند زندگی بیافریند. جنسیت بزرگترین و اسرارآمیزترین نیرو است. تمام این ضدیت با سکس را دور بیاندازید. اگر می خواهید عشق در زندگیتان ببارد، از این ستیز با سکس دست بکشید. سکس را با سرور بپذیرید. قداست آن را تحسین کنید  

اگر تخمی را بکاریم و میوه اش زهرآگین و تلخ باشد، چه چیزی را ثابت می کند؟ ثابت می کند که آن تخم می باید سمی و تلخ بوده باشد. البته، مشکل است که پیشگویی کنیم که آیا تخم معین، میوه ای تلخ خواهد داد یا نه. می توانید آن را با دقت مطالعه کنید، فشارش دهید یا آنرا بشکنید. اما نمی توانید دقیقاً پیش بینی کنید که میوه اش تلخ خواهد بود یا نه.

تخمی را بکارید گیاهی جوانه می زند. سال ها می گذرد درختی سر بر می آورد، شاخه هایش را به آسمان بر می آورد، میوه خواهد داد و فقط آن وقت است که در خواهید یافت که آیا تخم آن درخت تلخ بوده است یا نه.

انسان امروزی ثمره ی آن فرهنگ ها و مذاهب که ده ها هزار سال پیش کاشته شده اند و از آن زمان تا کنون تغذیه گشته اند می باشد. ولی ما به تمجید و تحسین از همان تخم ها ادامه می دهیم و می پنداریم که از آنها عشق زاده خواهد شد.

می خواهم به شما بگویم گه چنین نخواهد شد، زیرا نیروی بالقوه ی اساسی برای زایش عشق توسط مذاهب کُشته شده است: مذاهب آنرا زهرآگین ساخته اند. در میان پرندگان، حیوانات و گیاهان که مذهب یا فرهنگ ندارند عشق بیشتری وجود دارد. در میان قبایل بدوی و نامتمدن در جنگل ها که توسعه و تمدنی صورت نگرفته است عشق بیشتری وجود دارد تا در میان مردمان به اصطلاح پیشرفته ی امروزی.

چرا انسان ها  بیشتر تحت تاثیر مذهب قرار می گیرند و بیشتر به معابد می روند تا نیایش کنند، بیشتر و بیشتر از عشق تهی می شوند؟ البته که دلایلی وجود دارند و مایلم دو دلیل آن را مورد بحث قرار دهم. اگر اینها بتوانند درک شوند نهرهای مسدود شده ی عشق می توانند آزاد شوند و بار دیگر جریان یابند. رود های گنگ عشق در درون هر انسان وجود دارند. نباید آنها را از جایی وارد کرد. عشق چیزی نیست که باید دنبال آن را جایی جست و جو کرد. عشق وجود دارد. عشق همان اشتیاق به زندگی در درون همه هست. عشق همان رایحه ی زندگی در درون هر موجود است. ولی توسط دیوارهایی بلند از هر سو احاطه گشته و قادر نیست خودش را متجلی سازد، اطراف آن پر از صخره هاست و آن نهر نمی تواند فوران بزند.

یک مجسمه ساز روی تخته سنگی مشغول سنگ تراشی بود، کسی که آمده بود ببیند یک مجسمه چگونه ساخته می شود هیچ اثری از مجسمه ندید، او فقط سنگی را دید که در اینجا و آنجا با تیشه بریده می شود. شخص پرسید: چه می کنی آیا مجسمه ای نمی سازی؟ من آمده ام تا ببینم یک مجسمه چگونه ساخته می شود، ولی فقط می بینم که تو سنگ را می تراشی.

هنرمند گفت: آن مجسمه پیشاپیش در درون این سنگ نهفته است. نیازی به ساختنش نیست. باید به نوعی توده ی بی فایده ی سنگی را که دور آن را گرفته از آن جدا  شود و آن گاه مجسمه خودش را متجلی می سازد. مجسمه ساخته نمی شود فقط کشف می شود. آن را دوباره اکتشاف می کنم و به نور می آورم.

عشق در درون انسان ها نهفته است، فقط نیاز به آن است که آزاد و رها شود. مسئله این نیست که عشق را چگونه تولید کنیم، بلکه فقط این است که چگونه پوشش ها و موانع آن را برداریم! چیزی وجود دارد که ما خود را با آن پوشش داده ایم و آن پوشش اجازه نمی دهد که عشق به سطح بیاید. سعی کنید از کسی که در کار طبابت است بپرسید سلامت چیست؟ بسیار عجیب است ولی هیچ پزشکی در دنیا وجود ندارد که بگوید سلامت چیست! تمام علم پزشکی به سلامت توجه دارد، ولی هیچ کس نیست که قادر باشد بگوید سلامت چیست. اگر از پزشکان بپرسی خواهند گفت: من فقط می دانم بیماری چیست و عوارض آن چگونه است. من عبارات فنی و توصیفات مربوط به هر مرض را می دانم. ولی سلامت؟ در مورد سلامت چیزی نمی دانم. فقط می توانم بگویم وقتی مرضی نباشد آن چه که می ماند سلامتی است. این به این سبب است که سلامت در درون هر انسان نهفته است. سلامت از درون می آید برای همین قابل توصیف نیست. فقط می توانیم بگوییم نبود بیماری سلامت است. ولی این تعریف سلامت نیست، هیچ چیز مستقیمی در مورد آن نگفته اید. حقیقت آن است که سلامت را نباید به وجود آورد. سلامت یا توسط بیماری پوشیده می شود یا اینکه با رفتن بیماری خودش را نشان می دهد.

سلامت طبیعت ذاتی و فطری ماست. عشق در درون ماست. عشق طبیعت ذاتی ماست. بنابراین این که از انسان ها بخواهیم که عشق را پرورش دهند عملی اساساً اشتباه است. مسئله این نیست که عشق را چگونه بپروریم، بلکه این است که چگونه تحقیق کنیم و دریابیم که چرا عشق نتوانسته است خود را متجلی سازد. مانع چیست؟ مشکل در چیست؟ مانع در کجاست؟

برای دانلود کتاب از سکس تا فراآگاهی کلیک کنید

اشو کیست؟

راجنیش چاندرا موهان جین (به هندی: रजनीश चन्द्र मोहन जैन) ۱۱ دسامبر ۱۹۳۱ – ۱۹ ژانویه ۱۹۹۰) که در دهه ۶۰ به نام آچاریا راجنیش و در دهه ۷۰ و ۸۰ بهاگوان شری راجنیش (bhagwan shree rajneesh) نامیده می‌شد و در سال ۱۹۸۹ نام اشو را برای خود برگزید( به معنای (پیوسته به آب دریا و یکی شده با آن)، یک عارف, گورو (اسطوره اجتماع)وفیلسوف هندی بود.

اشو، فیلسوف و عارف، هندی در ۱۱ دسامبر ۱۹۳۱ در هند زاده شد و در ۱۹ ژانویه ۱۹۹۰ درگذشت. تحصیلاتش را در هند تا درجهٔ استادی فلسفه ادامه داد، از سال ۱۹۶۳ در اقصی نقاط هند به ایراد خطابه در زمینه‌های معنوی و عوالم روحانی پرداخت . در سال ۱۹۷۴ کمون خود در شهر پونا، هندوستان، را بنیان نهاد . در سال۱۹۸۱جهت معالجه به ایالات متحده رفت و در آنجا پنج سالی اقامت گزید . پیروان او در امریکا به عنوان سانیاسین شهره‌اند، در مدت چهار ماه اراضی کوهپایه‌های ایالت اورگون را خریداری و شهری بنا نهادند که به راجنیش پورام مشهور شد.

نام اشو در کنار گاندی و بودا در میان 10 شخصیت برتر تاریخ هند قرار گرفته است

Advertisements

دربارهٔ vision

آزادی برای همه آزادی بیان بی حد و مرز نفی استبداد و تحجر و البته نفی هر دیکتاتور و دیکتاتوری
این نوشته در متفرقه ارسال شده و با برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

6 پاسخ برای کتاب از سکس تا فراآگاهی از اشو: سکس سروری مقدس است که مذاهب آن را آلوده کردند+لینک دانلود

  1. مثل هميشه آموزنده

  2. Asghar :گفت

    مرسی بابت کتاب اگه میشه کتاب شکوه ازادیش رو هم بزارید کتاب خیلی خوبیه

  3. حدیث :گفت

    مرسی بابت لینک دانلود

  4. مطالعه و اگاهی یافتن از وب سایت خیلی خوب و اگاهی دهنده شما

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s